Що потрібно знати про установку кондиціонера

Щоб з кондиціонером не виникало проблем, і він довго працював, його необхідно встановити правильно. Крім установки, в його подальшій роботі важливу роль відіграють запуск і налагодження. Купивши кондиціонер, також слід подбати про професійний монтаж.

Роботи по установці кондиціонера відносяться до категорії складних. Іншими словами, простіше і дешевше вдатися до послуг фахівця з самого початку, ніж потім усувати результати власних старань. У цьому контексті хочеться порекомендувати компанію «StarClimate», яка здійснює установку кондиціонера в Києві якісно, швидко і без зайвих переплат. 

Однак розбиратися в самому установчому процесі і корисно, і вигідно. По-перше, знання зайвими не бувають, а по-друге, завжди можна проконтролювати правильність установки свого нового кондиціонера.

Загалом, кондиціонери бувають різних видів:

  • Моноблочний тип - це такі, у яких частину приладу потрібно виводити назовні. Підрозділяється на невбудовані в отвори (мобільні) і вбудовані (віконні). Мобільні кондиціонери встановлювати найпростіше. Їх можна розташувати в будь-якому місці, головне - щоб була можливість вивести назовні шланг. Вбудовувані кондиціонери також досить легкі в монтажі. Для установки вбудованого кондиціонера, потрібно в відведеному для нього отворі попередньо підготувати кронштейни. Кронштейни кріпляться в стіні за допомогою дрилі анкерними болтами. Можливо, знадобиться ще ножівка, якщо кронштейни або куточки потрібно буде підрівняти.
  • Спліт-кондиціонери - два з'єднаних блоки, один з них кріпиться зовні, а інший залишається в приміщенні. Монтаж кондиціонерів такого типу набагато складніше, але для професійних установників цілком здійсненний за день. Після того, як в приміщенні підібрано місце внутрішнього блоку, на фасад будівлі виводиться зовнішній блок.

Слід пам'ятати, що між системами дуже короткий фреоновий шнур, а кондиціонер не повинен знаходитися над спальним місцем (вашим ліжком або лежанкою для тварин) і безпосередньо над електроприладами. При роботі з зовнішнім блоком потрібно мати на увазі, що його вага досягає 50 кг, отже, кронштейни необхідно надійно закріпити.

Щоб уберегти прилад від опадів, а також від агресивних недоброзичливців, можна зробити козирок або обнести блок гратами. Коли всередині і зовні приміщення монтажні роботи будуть закінчені, треба буде з'єднати блоки фреоновими шлангами.

Фреонова трубка має всередині також і мідні трубочки, по яких під час роботи приладу і надходить холодоагент. Щоб цю трубку провести, потрібно свердлити стіну. Якщо застосувати для цього дешеву дриль, то це може викликати тріщини на штукатурці або відколи біля отворів. Краще використовувати хороший перфоратор.

Після цього буде потрібно змонтувати дренажну систему (трубку для відведення сконденсованої рідини). Її потрібно виводити в каналізацію. Залишати трубку відкритою, щоб вода з неї капала біля будинку - незаконно. Всі ці необхідні для повної установки приладу системи продаються в комплекті з кондиціонером.

Після установки кондиціонера потрібно електрику для його роботи. Бажано провести безпосередньо від щитка окремий дріт. Це виключить ризик перевантаження проводки, так як кондиціонер - пристрій великої потужності. Монтаж проводки досить простий і не займе багато часу. Якщо штробить стіну немає можливості, то проводку можна проводити зовнішню. При акуратно виконану роботу вона не зіпсує зовнішній вигляд приміщення.

Перед першим запуском кондиціонера необхідно видалити з фреонового шланга повітря, який потрапив туди під час монтажу, і заповнити його фреоном. Повітря з трубки потрібно виключити повністю, для цього знадобиться спеціальна вакуумна техніка. Якщо залишиться навіть мізерну кількість повітря, він стане причиною швидкого виходу приладу з ладу.