Бейонсе і Jay-Z зняли кліп в Луврі

Бейонсе і Jay-Z - одна з найяскравіших і найвпливових пар в світі музики. Здавалося б, весь світ уже звик до того, що епатаж - друге ім'я сім'ї Картерів (справжнє прізвище подружжя), проте їм вдалося в черговий раз здивувати шанувальників. Володарі сукупного статку в більш, ніж мільярд доларів вирішили, що можуть дозволити собі орендувати для кліпу цілий Лувр!

Відео на пісню Apeshit, зняте в залах легендарного музею, Бейонсе опублікувала на своєму Youtube-каналі. Незважаючи на неабиякий ажіотаж у медіа, кліп навряд чи поб’є рекорди переглядів. За перші 12 годин відео подивилися 3 млн осіб на YouTube, що могло б викликати іронічну посмішку Чайлдіша Гамбіно, чий мегахит «This is America» зібрав у перші дві доби 35 млн переглядів.

До речі українська співачка-красуня болівійського походження Michelle Andrade теж нещодавно зняла чудовий кліп на пісню «Musica», режисером якого став відомий режисер Алан Бадоев. 

Відео, в якому Бейонсе і Jay-Z розповідають про те, якого успіху, багатства і визнання вони домоглися, проводить глядача по декількох залах Лувру. На кадрах присутні більше десятка всесвітньо відомих творів мистецтва, в тому числі статуя Венери Мілоської і галерея Аполлона.

Вибір багатьох полотен і скульптур абсолютно не випадковий. Так, “Мона Ліза” Леонардо да Вінчі з’являється в кліпі кілька разів, імовірно, через те, що чотири роки тому, відразу після народження дочки Блю Айві, Бейонсе з чоловіком сфотографувалися на тлі знаменитого портрета.

Значна частина кліпу присвячена кадрам, на яких Бейонсе в оточенні кількох смаглявих і темношкірих дівчат танцює на тлі картини Жака Луї Давида “Коронування імператора Наполеона I і імператриці Жозефіни в соборі Паризької Богоматері 2 грудня 1804 року”. За версією журналу ОК, співачка вибрала саме цей твір, тому що перша дружина Наполеона Жозефіна народилася на Мартініці в Карибському морі в креольській сім’ї французького плантатора. Відомо, що мати Бейонсе має креольські коріння - можливо, зйомки на тлі цієї картини є відсиланням до походження співачки.

У тексті пісні неодноразово повторюється фраза “Не можу повірити, що ми цього домоглися (I can not believe we made it)”. Вона може бути завуальованим натяком на досягнення темношкірої пари, чий успіх був би неможливий ще кілька століть назад, у часи французького колоніалізму. Цією піснею Бейонсе віддає данину поваги стражданням своїх предків під колоніальним гнітом.

Практично весь кліп наповнений прихованими смислами. Центральними темами пісні є досягнення темношкірими расової рівноправності, а також розширення прав і можливостей жінок в сучасному світі. Танцюючи на тлі білосніжних статуй в облягаючих нарядах, Бейонсе протиставляє себе ідеалам краси, властивим “суспільству білих”, вважає мистецтвознавець Хайді Еррера. Темношкірі танцівниці, над якими стоїть давньогрецька статуя богині Ніки Самофракийской, на думку історика, символізують пригнічення темношкірих жінок в минулі століття, але одночасно і прославляє їх красу.