Особливості працевлаштування в Чехії

Останніх кілька років число українців, що працюють за кордоном, зростає в геометричній прогресії. З огляду на складні економічні умови в Україні люди шукають кращої роботи, і більш високих зарплат у сусідів. І часто знаходять.

Свого часу це пережила і Чехія, яку масово покинули кваліфіковані кадри - тепер вона потребує працівників з-за кордону і вельми прихильно ставиться до українців.

Як шукати роботу в Чехії

Знайти роботу в Чехії для українців можна декількома способами. Наприклад, з 2016 року діє програма для українців від Торгової палати Чехії. Після економічної кризи там відчувається брак лікарів, інженерів, IT-фахівців. Сьогодні ця країна на 2 місці серед потенційних роботодавців для українців після Польщі.

Другий спосіб - звернутися в спеціалізовані агентства, які займаються працевлаштуванням в Європі. Вони допомагають в отриманні візи, підписанні контракту, стежать за дотриманням формальностей, що стосуються умов роботи, оплати, можливого проживання. Фірми-посередники беруть до уваги побажання самого здобувача, підбирають роботу в залежності від кваліфікації та фізичних можливостей. Фахівці агентств проводять аналіз європейського ринку праці і допомагають знайти легальну роботу в Чехії для українців без знання мови. Але вимагають за це винагороду.

Третій спосіб - відвідати країну в якості туриста або гостя. Також через родичів і знайомих, які живуть або вже працюють в Європі. Це досить результативний крок в половині випадків.

Четвертим способом пошуку вакансій в Європі є самостійний моніторинг спеціальних інтернет-порталів. За допомогою цих майданчика претенденти можуть знайти роботу в Польщі, Чехії та інших країнах ЄС.

Правила оформлення документів

З 2017 року для українців доступний безвізовий в’їзд до Чехії, проте шенгенська віза все ще актуальна. Вона може бути двох типів: короткострокова типу C і довгострокова національна (тип D).

Робота для іноземців в Чехії це - наймана праця або самостійний бізнес. Тут не потребують дозволу на роботу для тих, хто має дозвіл на проживання, статус біженця, є (або члени його сім’ї) громадянином ЄС.

Отримання офіційної роботи можливо на підставі дозволу певного зразка, при наявності трудової або синьої карти. Дозволом на роботу зазвичай займається приймаюча сторона.

Трудова і синя карти об’єднані дозволом на перебування і на працевлаштування. Для отримання обох потрібно мати трудовий договір або попередню угоду про нього. Термін дії трудової карти дорівнює часу, прописаному в договорі, але не повинен перевищувати двох років. Синя карта видається тим, у кого є підтвердження про вищу спеціальну освіту, до укладеного трудового договору.

Спочатку домовляються з роботодавцем, підписують договір, а потім пишуть заяву про видачу тієї чи іншої карти. З переліком необхідних документів можна ознайомитися на офіційному сайті Мінпраці та соцзабезпечення - portal.mpsv.cz. Тут також розміщуються вакансії в Чехії. Претендент може зареєструватися, залишити свою анкету для потенційних роботодавців.

Підготовка резюме

Правила грамотного резюме для отримання роботи в Чехії для українців:

1.Мета. Вона повинна бути яскраво вираженою, адже є візиткою здобувача. Ця заява про себе. Про те, на що працівник претендує. Мета повинна бути короткою і обов’язково - ясною, не зайвим буде прояв креативності.

2.Тип візи. Дані вказують внизу, відразу під позначенням імені, прізвища та цілі.

3.Мова документа. В одну й ту ж саму фірму відправляють екземпляри не менш ніж на двох мовах.

4.Форма документа. Всі дані в резюме краще читаються, якщо їх занести в таблицю. Треба чітко позначати часові рамки: «від» і «до».

5.Особисті якості. Треба згадувати про наявність шкідливих звичок, посвідчення водія і так далі.

Задумуєтесь про працевлаштування в Європі? Скористайтесь вигідними пропозиціями від спеціалізованого сервісу https://rabotavyevrope.eu/. Саме тут представлена найширша база легальних актуальних вакансій від прямих роботодавців, а завдяки зручному пошуковому функціоналу ви швидко знайдете роботу, яка максимально відповідає вашим запитам і здібностям.