7 способів створити приємний запах в будинку взимку

Затхлість підвалу, аромати сміттєпроводу і каналізації, сусіди, що палять в під'їзді - сморід так і норовить проникнути в квартиру при кожному відкритті вхідних дверей. А якщо до зовнішніх проблем додаються внутрішні, на зразок засмічених труб і непрацюючої вентиляції, то пиши пропало!

І добре в теплу пору - можна відкрити вікно і залишити провітрюватися улюблене житло на невизначений термін. А що робити взимку? Вихід є, і це, за твердженням досвідчених експертів і дбайливих газдинь - ефективний автоматичний освіжувач повітря RIXO, втім якщо  ви його ще не придбали, існує кілька перевірених часом нескладних лайфхаків.

Китайський спосіб

Якщо на вулиці холодно, то опцію «протяг» потрібно максимально скоротити за часом. Але як при цьому зберегти ефект тривалого провітрювання? Жителі Піднебесної винайшли простий спосіб: полотняні мішечки з чаєм, розвішані в дверних отворах під час «повітряних процедур», швидко вберуть в себе неприємні запахи і освіжать атмосферу - досить якихось 15-20 хвилин.

Дідівський спосіб

В арсеналі наших прадідів не було сучасних методів боротьби з неприємними запахами. Вони користувалися народними засобами. І на першому місці - вологі рушники! Чим більше підходящих місць ви знайдете, щоб їх розвісити, тим менше небажаних ароматів залишиться в приміщенні. А після залишиться лише відкрити вікна на короткий час, щоб знизити вологість.

Оцет

Якщо розігріти на плиті воду з оцтом, то зникнуть кухонні запахи: пригоріла їжі, надмірно ароматні страви або суміші того й іншого. Аналогічним розчином, але з додаванням пари крапель ароматичної олії - бергамота або лаванди, можна вимити санвузол. Дана процедура допоможе позбавитися від стійких туалетних запахів.

Ну, а якщо джерелами «пахощів» стали труби, то вирішити проблему допоможе такий склад: 1 частина крупної солі, 1 частина соди і 2 частини оцту. Засипте все це в зливний отвір і залиште на 15 хвилин, потім промийте гарячою водою.

Точковий вплив

Найдієвіший спосіб зберегти приємну атмосферу - боротьба з локальними «шкідниками». Ну хто з нас, приміром, не робить запасів? Картопелька, морковочка, цибулька .. все це активно виділяє запахи. На висілки! Організуйте зону зберігання поза квартирою, використовуйте тамбури, лоджії, підсобні приміщення.

Ну, а якщо становище безвихідне і овочеве «гетто» розмістити можна тільки всередині будинку, то подбайте про контейнери з кришками і поглинаючі запахи пристосуваннями.

Але що робити, якщо потрібні екстрені заходи, а площа впливу повинна бути максимальною? Як швидко освіжити атмосферу, якщо, наприклад, на порозі неждані гості, а за вікном мороз і провітрювання виключається?

Вас врятує сковорідка і кавові зерна! Підсмажте зерна на сильному вогні, і їх аромат витіснить всі неприємні запахи. Перевірено не одним поколінням господинь!

Простий трюк

Такий «освіжувач повітря» легко зробити самостійно. А потрібні всього лише кілька речей - скляна банка з-під свічки, харчова сода і ефірна олія. Перший варіант - насипати в банку харчову соду, додати кілька крапель ефірної олії, гарненько перемішати і поставити зверху палаючу свічку-таблетку. Банку при цьому закривати не потрібно. У іншому випадку можна обійтися і без свічки! Тут-то і стане в нагоді вже кришка банки. Потрібно зробити в ній отвори (наприклад, за допомогою викрутки і молотка, як в відео). Приємний аромат в будинку вам забезпечений!

Красивий спосіб

Тим же, хто хоче привнести в навколишнє оточення трохи шику, рекомендуємо використовувати ... помандери!

Це таємниче слово не тільки красиво звучить, але і є ефективним і недорогим засобом. Зробити помандери просто: знадобиться трохи апельсинів і багато гвоздики (приправи). Другі встромляються по спіралі в перші, отримані конструкції розвішують по квартирі. Такі натуральні освіжувачі повітря прослужать пару тижнів, а після цього їх можна замінити на нові.

Користь помандерів не обмежується функцією ароматизації, вони також чинять сприятливий психологічний вплив: знімають стрес і покращують настрій.