Що потрібно знати про сертифікацію згідно ISO 22000

Перш ніж впроваджувати вимоги стандарту, часто виникають питання: «А навіщо нам це? Що нам це дасть? Навіщо нам витрачати на це гроші?». Відносно розробки і впровадження Системи менеджменту безпеки харчової продукції такі питання також доречні.

У сертифікованої системи менеджменту харчової безпеки досить багато переваг: участі в тендерах (там, де потенційний клієнт визначає одним з вимог наявність сертифіката), підвищення довіри з боку основних споживачів (торгові мережі), можливість виходу на закордонні ринки і т.д.

Однак не потрібно забувати про прикладні плюси ISO 22000 (ІСО 22000) для організації роботи всіх внутрішніх процесів.

Основними перевагами від впровадження ISO 22000 для організації є:

1. Виконання пунктів стандарту зобов’язує підприємство визначати і виконувати вимоги законодавства щодо продукції та процесів виробництва. Нічого нового, підприємство без впровадження ISO 22000 зобов’язане виконувати законодавство країни, де виробляється продукція. Однак Стандарт звертає увагу на всі області, де необхідно визначити нормативні акти, які стосуються цієї сфери. В результаті, підприємство, що впровадило вимоги ISO 22000, має значно менше шансів бути покараним за невиконання державних вимог, що виявляються під час перевірок наглядовими органами.

2. Сама по собі добре працююча Система може істотно допомогти вищому керівництву підприємства у визначенні областей для поліпшення роботи. Детальний розподіл відповідальності і повноважень в організації знижує час на розслідування інцидентів. Відповідь на улюблене запитання «Хто винен?» При добре працюючій системі часто очевидний без довгої і кропіткої розслідування. Однак Система не призначає винних. Система показує проблемні області і змушує визначити причину проблеми. Такі питання можуть виникати у всіх процесах підприємства: виробництво продукції, зберігання, доставка. Стандарт визначає вимоги до кожного процесу.

3. Аналіз небезпек по всьому ланцюгу виробництва продукції в рамках підприємства дозволить попередити випуск небезпечного продукту, а не вирішувати, що робити з таким продуктом після його виробництва. Ми бачимо ще одна перевага від впровадження ISO 22000 - зниження витрат на виправлення браку, утилізацію небезпечних продуктів.

4. Мало планувати і реалізовувати заплановані дії. Необхідно ще перевіряти те, що вийшло після впровадження. А після того, як перевірили, потрібно обов’язково проаналізувати результати перевірки. Тоді будуть очевидні можливі відхилення від запланованих результатів. Але перевірки не повинні перетворюватися в способи управління процесами. Неможливо поставити за кожним оператором контролера. Необхідно розвивати виконавців для забезпечення зниження помилок під час роботи. Виробнича лабораторія повинна періодично підтверджувати, що всі процеси досягають запланованих результатів, а підприємство випускає безпечну продукцію, не бути останнім (а часто єдиним) рубежем захисту споживача від небезпечної продукції.

5. Не потрібно приховувати і боятися збоїв в роботі, наявності проблем. Добре розроблена і впроваджена система управління якраз і буде показувати ці проблеми, допомагати знаходити шляхи вирішення. Таким чином буде забезпечуватися постійне поліпшення.

Основними перевагами ISO 22000 (ІСО 22000) перед іншими стандартами є «гнучкість» стандарту, можливість самому підприємству визначати способи реалізації вимог стандарту.

Про особливості і переваги Сертифікації систем управління безпечністю харчової продукції ISO 22000 дізнайтесь на сайті eustce.com, а щоб швидко, грамотно і без зайвих переплат здійснити цю процедуру, звертайтесь до досвідчених фахівців ТОВ «ЄВРОСТАНДАРТСЕРТИФІКАЦІЯ».