Помилка в тексті?
Виділіть її мишкою та натисніть

Система Orphus

Міський бюджет порушує Закон України і права дітей?

Дата публікації: 2005.06.25 | Коментарів: 0 | Переглядів: 9992

Як повідомив „Вікнам” депутат міської ради від в/о 34 Михайло Стечак, у березні він спрямував депутатський запит міському голові Роману Сушку щодо усунення порушень ст. 5 Закону України „Про охорону дитинства” та Постанови Кабінету міністрів №1591 „Про затвердження норм харчування у навчальних і оздоровчих закладах” від 22 листопада 2004 року. Згідно з цими офіційними документами, обов’язковими до виконання, з початку цього року за рахунок місцевих бюджетів мало бути забезпечено безкоштовне харчування учнів 1-4-х класів.

За словами депутата, на таке харчування в бюджеті міста мали бути передбачені відповідні кошти. Адже Міністерство освіти та Міністерство фінансів у спільному листі від 7 лютого 2005 року роз’яснили, що в Законі України „Про Державний бюджет України на 2005 рік” передбачені кошти на забезпечення безоплатного одноразового харчування учнів 1-4-х класів загальноосвітніх закладів.
Михайло Стечак у своєму запиті просив міського голову дати вказівку відповідним управлінням Калуської міської ради підготувати необхідні розрахунки для забезпечення безкоштовного гарячого харчування школярів молодших класів. Також лідер фракції „Наше місто” наполягав на найближчій сесії розглянути дане питання і забезпечити кожного учня 1-4-х класів гарячим обідом, для чого внести відповідні зміни у місцевий бюджет.
У відповідь на своє звернення Михайло Стечак отримав від міського голови тільки розрахунок про безоплатне харчування учнів початкових класів за період з 1 квітня по 31 грудня цього року. Отож, за підрахунками управління освіти міської ради, якщо харчування молодших школярів проводити за кошти міського бюджету, то враховуючи, що вартість обіду для 1 учня  становитиме 1,50 грн., на півроку необхідно трохи більше 700 тис. гривень.

Коментує голова фракції „Наше місто” Калуської міської ради Михайло Стечак:
— У Регламенті міської ради сказано (п.5 ст.55), що орган або посадова особа, до яких звертаються з депутатським запитом, повинна у 15-денний термін з дня отримання запиту дати усну або письмову відповідь на запит. У цій же своєрідній Біблії депутата йдеться про те, що відповідь на депутатський запит має бути розглянута на сесії міської ради (п.6 ст.55). ЇЇ має оголосити головуючий або секретар ради. Крім того, міська рада за результатами розгляду депутатського запиту зобов’язана прийняти відповідне рішення.
Усі ці вимоги у випадку з моїм запитом були порушені. Відповідь мені надана не по суті. Більше того — протягом трьох місяців щодо запиту не приймається жодного рішення. Тому у мене є запитання: чи у правовій державі ми живемо, якщо не виконується Закон України і порушуються права дітей? Це вже не політичне питання, а питання нашої моральності і нашого майбутнього. А майбітнім, як відомо, є наші діти і внуки.

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно Авторизуватись.

Авторизація


Запам'ятати та автоматично входити на сайт

Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах: