Незважаючи на існуючі забобони, думка більшості опитаних матусь зводиться до того, що розумніше купувати всі необхідні речі для майбутньої дитини заздалегідь, незадовго до пологів. Так все буде під рукою, і не буде необхідності відлучатися від чада, щоб купити йому ту чи іншу обновку. Добре, що є перевірені місця, для прикладу інтернет-магазин https://kidopt.com.ua/catalog/odezhda-dlya-novorozhdennih/, де можна придбати дійсно якісні і комфортні для вашого малюка речі.
Як же створити практичний гардероб крихти? На що звертати увагу перш за все? Як уберегти себе від марної трати грошей і не спокуситися на непотрібне? Знайти відповіді на ці та інші питання ми і спробуємо в нашому гіді покупця.
Як правильно підібрати одяг для новонароджених
Сучасний одяг для новонароджених такий різний і часом дивовижний, що мимоволі викликає посмішку і розгублення. Сорочечки, повзунки, колготки, чоловічки і боді, сліпи, чепчики і царапки - розгубитися молодим мамам дійсно є де. Остаточно ставить в тупик і різноманіття дизайнів і колірних рішень наявного асортименту. Сказати, що їх безліч - нічого не сказати. У подібній ситуації великий ризик накупити багато чого зайвого.
Завдання пошуку дитячих речей спрощується в рази, якщо на перше місце ставити зручність і безпеку. З красою і оригінальністю краще почекати до настання більш старшого віку.
Ключові правила вибору першого одягу
- Натуральні матеріали. Відмовтеся від синтетичних речей, як би дешево вони не коштували. Добро дається на всі натуральні тканини: бавовна різної щільності, льон, велюр і т.д.
- Без прикрас. Малюк, що активно пізнає навколишній світ, неодмінно дістанеться до таких красивих бантиків, стрічок, страз і гудзичків і з радістю спробує їх на смак, якщо і зовсім не з’їсть. Уникайте декору повністю, або віддавайте перевагу тільки таким аплікаціям, які не несуть в собі ніякої небезпеки для здоров’я і життя дитини.
- Колір. Одяг для новонароджених не повинен бути надто яскравим і контрастним. Оптимальними вважаються пастельні кольори, спокійні і комфортні для сприйняття, що позитивним чином впливають на психіку. Це може бути бежевий, ніжно-рожевий, персиковий, блідо-блакитний, прохолодний зелений відтінок. Мало того, що барвисті кофтинки і штанці линяють і знебарвлюються в процесі прання, через що стають просто некрасивими. Також є ризик, що використовувані яскраві барвники можуть спровокувати у дитини алергію.
- Тиск. Слідкуйте, щоб гумки навколо ручок і ніжок не були надто тугими. Шви на одязі також зобов’язані бути м’якими або, що набагато краще, зовнішніми, тільки тоді ніжна і чутлива шкіра дитини не буде схильна до подразнення.
- Застібки. Вибираючи одяг з гудзиками і петлями і з кнопками - зупиніться на другому. Перші швидше виходять з ладу. Простежте, щоб застібки легко застібалися і розстібалися.
Одяг для немовляти не повинен бути тісним і занадто великим, не повинен задиратися, розчинятися і болісно довго зніматися і вдягатися.
Справжній порятунок для мам - боді з гудзиками / кнопками спереду і знизу. Воно допоможе швидко поміняти підгузник, не турбуючи надмірно дитину.
Трохи про розміри
Перші місяці свого життя малюк швидко росте і стрімко набирає вагу. Не встигнете озирнутися, як нещодавно куплені речі стануть зовсім малі. При виборі першого дитячого одягу орієнтуйтеся на зростання і комплекцію свого маленького чуда. Не забувайте враховувати запас на підгузник і усадку після прання.
Середній ріст новонародженої дитини близько 49-55 см. Розмір одягу за європейською системою грунтується саме на рості. У випадку з недоношеними малюками підходящими будуть боді, повзунки і т.п. розміром від 44 до 50-го. Народженим в термін для початку достатньо буде 3-4 комплектів одного розміру, 50-го або 56-го. Здорованям не завадить запастися 58-им розміром та 62-им розміром одягу. Залежно від динаміки зростання малюка, цих комплектів повинно вистачити на 2-3 місяці.
Якщо дитина непосида, намагайтеся вибирати курточки та комбінезони просторіші, щоб ніщо не сковувало руху малюка, адже під верхнім одягом, в залежності від температури повітря, може бути ще 1-2 шари.