З огляду на те, що на ринку представлена величезна кількість моделей різних типів, конструкцій і брендів, покупцеві складно зрозуміти, який котел твердопаливний тривалого горіння вибрати. Експерти постараються вас зорієнтувати і допомогти розібратися, на які параметри звернути увагу при виборі, а також рекомендують чавунні котли, що пропонує інтернет-магазин “BoilerShop” з огляду на їх бездоганну надійність, функціональність, безпечність і економічність.
Яка різниця між звичайними котлами і котлами тривалого горіння?
Класичні котли працюють на вугіллі, дровах і торф’яних брикетах. У процесі горіння вони дають велику кількість сажі, пилу і газів. Працюють вони досить короткий час і вам постійно доведеться доглядати за котлом, додавати паливо. Тому подібне опалення будинку недоцільне. Хоча, звичайно, вони мають переваги - легкість монтажу, автономність і невелика ціна.
Зовсім інша справа - твердопаливні котли тривалого горіння. Містка топка для завантаження палива, 2-х камерна система спалювання, електронна автоматика, економічність і екологічність - це ще не всі переваги цих опалювальних агрегатів.
На одній закладці, в залежності від обсягу топки, виду палива і марки, котел твердопаливний тривалого горіння може працювати від 7 до 36 годин, а на вугіллі навіть 5 діб.
Як працюють котли тривалого горіння?
Твердопаливні котли тривалого горіння можуть бути до 2-х метрів у висоту. Вузький і високий агрегат має 2 камери. У нижню закладається паливо, яке за особливим способом горіння з невеликою подачею повітря починає тліти зверху вниз, виділяючи при цьому велику кількість тепла і одночасно просушувати нижні шари палива. Коли дотліває верхній шар, починає тліти наступний. Процес горіння триває досить довго з максимальною тепловіддачею. ККД становить близько 90%.
Накопичуваний в бункері генераторний газ подається в камеру згоряння з повітрям. Таким чином вся сажа, гази додатково виділяють теплову енергію.
Котли на твердому паливі тривалого горіння. Вибираємо потрібну потужність
Отже, вам потрібно розрахувати необхідну потужність котла. Для цього можна скористатися такою простою формулою: на 1 кв.м приміщення з висотою стель до 3 метрів буде потрібно 1 кВт енергії. Звичайно, багато що залежить від теплоізоляції будинку і виду використовуваного палива.
Котел довгого горіння на твердому паливі з автоматикою, чи природною тягою. Що краще?
Твердопаливні котли довгого горіння без автоматичної подачі палива оснащені вентилятором, що нагнітає повітря в камеру згоряння і регулятором. Такі котли використовуються також для забезпечення будинку гарячою водою навіть в літню пору.
Механічний регулятор тяги працює незалежно від електромережі, що доцільно використовувати в місцевостях, де бувають часті перебої електромережі. Вони працюють на природній циркуляції повітря. Природно, котли, оснащені автоматикою більш економічні і прості у використанні.
Вибір котла в залежності від палива
Котли твердопаливні тривалого горіння слід вибирати також в залежності від використовуваного палива. Виробники завжди вказують в інструкції, на чому може працювати їх котел.
Вугілля виділяє багато тепла. Одного завантаження може вистачити на 5 днів. Але за ціною найдешевший варіант палива - деревина. У процесі горіння не утворюється сірка і пар, тому термін служби димоходу продовжується.
Тепловіддача торф’яних брикетів і горючих сланців дуже велика, але слід заздалегідь подумати, чи завжди у вас буде можливість закуповувати ці види палива в потрібній кількості.