Котел Холмова: принцип роботи, і основні переваги

Твердопаливні котли останнім часом широко застосовуються для опалення як приватних домоволодінь, так і різних господарств. Завдяки дешевому твердому паливу, можна серйозно економити на теплоносіях. Однак вибираючи твердопаливний котел, багато звертають увагу на те, щоб він був якомога більш економічним, і процес горіння відбувався якомога довше.

Твердопаливні котли тривалого горіння Холмова, які вигідно можна замовити на http://kotelholmova.com/, по ряду причин розглядаються як одне з найбільш ефективних рішень для опалення житлових будинків, підприємств, установ і інших об’єктів. Навіть такий теплогенератор - це значна економія в порівнянні з застосуванням природного газу або електрики.

Принцип роботи котла шахтного типу Холмова. Особливості конструкції

Серед опалювальних котлів тривалого горіння агрегати шахтного типу виділяються невибагливістю до якості палива. Умова важлива, враховуючи той факт, що інші нагрівальні прилади на твердому паливі є досить вимогливими в плані вибору палива. Технологічно допускається використання для топки котла поліна, вологість яких перевищує 40-45%.

Шахтний твердопаливний котел здатний не тільки “переварити” сирі дрова, а й видавати необхідне тепло протягом тривалого часу. Між черговими завантаженнями палива, як правило, проходить 12 годин і більше. Є моделі, де ці показники ще вищі.

Свою назву агрегат отримав завдяки особливостям конструкції. Камера згоряння або топка в цьому приладі має вигляд шахти. В агрегатах цього типу є дві шахти: паливна і камера теплообміну. У паливній камері паливо розташовується не в горизонтальному положенні, а завантажується, як в колодязь, шар за шаром. Горіння в таких апаратах здійснюється від низу до верху, тому ці прилади ще називають агрегатами з нижнім горінням. Розглянемо, як це виглядає на практиці:

- перед самою закладкою на колосниках створюється вогнище;

- основна закладка укладається вже на паливо, що горить, пошарово, зверху.

- постійний потік повітряної маси не дає верхнім верствам палива розгорітися;

- під власною вагою, дрова опускаються вниз, займаючи місце прогорілих полін;

- дрова, розташовані у верхній частині встигають за час роботи котла підсохнути;

- в самому низу паливний шахти, при відсутності кисню відбувається піроліз, процес утворення деревного (піролізного) газу.

Основні переваги

При виборі котла твердопаливного Холмова вирішальне значення мають такі особливості:

- Високий ККД. Головний аргумент «за» на користь цього теплогенератора. Цей показник досягає 75%. Такого ККД вдається досягти завдяки ефективному допалу піролізних газів. Вода в теплообміннику прогрівається одночасно від розжарених газів і радіаційного тепла. Конструкцію Холмова по ККД випереджають тільки піролізні котли. Але коштують вони набагато дорожче.

- Тривала робота. Принцип нижнього горіння забезпечує роботу котла на одній закладки палива протягом 12 годин. Точний час залежить від вологості палива. Це означає, що для навіть для цілодобового опалення досить завантажити паливо вранці і ввечері. Тривале тліюче горіння гарантує рівномірне опалення.

- Можна додати паливо в робочу камеру безпосередньо в процесі горіння. Котли верхнього горіння такої можливості позбавлені. У них потрібно спочатку дочекатися повного вигоряння попередньої порції палива. Це створює додаткові незручності.

- Робота на всіх видах твердого палива. В котел можна закладати звичайні дрова, вугілля, пелети і навіть звичайне побутове сміття (картон, папір, солома). По суті, цей котел можна розглядати і як утилізатор відходів.

- Конструкція котла максимально спрощена. Завдяки цьому ймовірність поломок дуже низька. Чим менше в пристрої деталей, тим рідше він виходить з ладу.

Справедливості заради варто відзначити, що конструкція теплообмінника Холмова не позбавлена ​​деяких недоліків. У процесі піролізу утворюється смола і сажа, які осідають в камері. Ці забруднення потрібно регулярно усувати. Для повноцінної роботи котла необхідно забезпечити приплив великого обсягу свіжого повітря.