Тому перед тим, як купити квартиру, важливо все перевірити. Експерти розповідають, на що звернути увагу і як відрізнити сумлінного забудовника від поганого. Справа серйозна, тому порад чимало. Вони розбиті на різні рівні складності: від перегляду Instagram до перевірки документів.
На найпершому етапі ви вивчаєте забудовників, складаєте загальне враження про ринок новобудов і вибираєте компанії, які вам ближче.
Подивіться на сайті забудовника картинки дому та інтер’єру
Вони повинні вам подобатися і бути оригінальними, а не викачаними зі стоку. Перевірити просто: Натискаючи по фото правою кнопкою миші і натискаєте «Знайти картинку (Google)». Функція працює в Google Chrome. Якщо в пошуковику таких фото багато, це сток або хтось «запозичив» картинку у власника. Такий забудовник вам не підходить.
Якщо ви бажаєте безпечно і вигідно придбати житло економ класу у Харкову, зверніть увагу на квартири на Салтовці, девелопером цього проекту є ФК «Респект Стройинвест». Бездоганний комфорт, до дрібниць продумане планування одно-, двох, і трьохкімнатних квартир, чудовий благоустрій, розвинена інфраструктура, близькість до станції метро, ідеальна транспортна розвязка, і все це у поєднанні з досить демократичними цінами - ось що таке ЖК Cлобожанський квартал!
Вивчіть сторінки забудовника в соцмережах
Instagram, Facebook, Telegram - зайдіть в соцмережі, подивіться публікації і почитайте коментарі користувачів. Це допоможе скласти загальне враження про компанію та її проекти.
Почитайте форуми і соцмережі
Якщо забудовник здавав квартири з недоліками або затягував терміни будівництва, про це, швидше за все, є інформація в інтернеті. Тому читайте відгуки про компанії на форумах. Крім того, у багатьох житлових комплексів є сторінки в соцмережах, де новосели обговорюють побутові проблеми. Почитайте повідомлення та коментарі, поцікавтеся якістю будівництва і враженнями від нових квартир у мешканців. Цілком можливо, що ви жахнетеся і викреслить забудовника зі свого списку.
Подивіться готові будинки забудовника
Відгуки і коментарі в інтернеті не замінять вам власної думки. Потрібно зрозуміти, чи подобаються вам квартири забудовника і в якому стані новобудови, які він здав рік-два назад.
Зайдіть в під’їзд, придивіться до стін і стель. Чи працює ліфт, яка якість обробки, в якому стані двір? Якщо один будинок побудований неякісно, то й інший з великою ймовірністю буде таким же. Поспілкуйтеся з консьєржем і місцевими жителями. Так ви зрозумієте, чи хочете жити в подібному будинку і чи варто брати квартиру у цього забудовника.
Запитайте про обробку квартири і сходіть в шоурум, якщо він є
Ремонт повинен бути якісним, щоб через рік вам не довелося все переробляти. Тому дізнайтеся у менеджера про варіанти обробки, які будматеріали були використані, та про гарантійний термі. Ще у забудовників бувають шоуруми, де можна подивитися шпалери, паркет, плитку, які будуть у вас в квартирі. Так вибирати набагато простіше, до того ж з’являється впевненість в тому, що ремонт зроблять добре.
Не бійтеся купувати квартиру з обробкою: хороші забудовники залучають професійних дизайнерів, які створюють круті інтер’єри.
Дізнайтеся, з чого складається ціна квартири
Ви повинні знати, скільки і за що платите. Скільки коштує квадратний метр, як поверх і вид з вікна впливають на ціну, скільки беруть за обробку. Всі доплати і умови повинні бути прописані в договорі.
Також з’ясуйте, чи є знижки і розстрочка. На різних етапах будівництва ціна різна, тому, якщо менеджер називає вам конкретну вартість, уточнюйте, чи не зміниться вона через 2-3 місяці. В офісах продажів бувають кредитні брокери, які підкажуть, де вигідніше взяти іпотеку, і допоможуть зібрати документи.
Коли вирішили, у якого забудовника будете купувати квартиру, переходите на цей рівень. Тут головне завдання - розібратися в документах і вибрати квартиру. Це найвідповідальніший етап.
Перевірте документи на сайті забудовника
У будь-якої будівельної компанії є установчі документи: статут, свідоцтво про державну реєстрацію, свідоцтво про постановку на облік в податковій, річні звіти та аудиторські висновки. Вони можуть бути на сайті, але якщо не знайшли, то запросіть їх в офісі продажів. Згідно із законом вам повинні надати завірені копії цих документів.
Ще обов’язково має бути дозвіл на будівництво, проектна декларація, право забудовника на земельну ділянку. Це важливо, тому що без них зведення будинку незаконно.
Краще купувати квартиру за договором пайової участі. Це дасть гарантії, що будинок добудують і ви отримаєте свою квартиру, а не потрапите в сюжет новин про ошуканих пайовиків.
Перевірте забудовника на предмет банкрутства
Дізнайтесь, чи не ведеться відносно забудовника процедура банкрутства. Зробити це можна на сайті арбітражного суду. Не варто купувати квартиру у компанії, яка ось-ось може збанкрутувати.
Після того, як все перевірили, можете вибирати квартиру у вподобаній новобудові і укладати договір.
Останні кілька років попит на нове житло менше, ніж пропозиція. Тому забудовники намагаються догодити покупцеві, щоб продати квартири. На ринку з’являються новобудови з цікавими інтер’єрами і якісною обробкою навіть в економ-класі. Тому не соромтеся вимагати хороший ремонт: ви платите кровні гривні, і має право отримати гідне житло.