Генерація енергії вітротурбінами Шотландії в два рази перевищила потреби домогосподарств

Вітряні електростанції Шотландії в період з січня по червень 2019 р виробили 9 831 320 МВт * год електроенергії. Про це передає телеканал CNBC з посиланням на повідомлення агентства WeatherEnergy і Всесвітнього фонду дикої природи Шотландії (WWF Scotland).

Цифри, опубліковані WeatherEnergy, означають, що шотландські вітрові електростанції за перші шість місяців цього року виробили стільки енергії, що її досить для задоволення енергетичних потреб 4,47 млн ​​домогосподарств протягом півроку. Це майже вдвічі перевищує сумарну кількість домогосподарств в Шотландії, йдеться в доповіді WWF Scotland.

«В Шотландії ми все більше використовуємо чисту електроенергію, що знижує навантаження на навколишнє середовище і зменшує ризик зміни клімату, - заявив Робін Паркер, менеджер по кліматичній та енергетичній політиці WWF Scotland. - Ці цифри показують, що використання величезного вітрового потенціалу Шотландії може забезпечити екологічно чистою електрикою мільйони будинків не тільки в Шотландії, але і в Англії».

До 2030 року уряд Шотландії планує задовольняти половину енергетичних потреб країни за рахунок поновлюваних джерел. До 2050 року планується майже повністю “декарбонізувати” шотландську енергетичну галузь.

Шотландія - не єдина країна, яка відзначає успіхи в розвитку екологічно чистої енергетики. Німеччина в окремі дні отримує до 95% електроенергії з поновлюваних джерел, а Португалія недавно чотири дні поспіль жила на сонячній енергії. В Україні теж набирає темпи розвиток цей напрямок, зокрема по посиланню http://www.spetm.com.ua/index.php/news/elektrotyazhmash-budet-proizvodit-generatory-dlya-vetrovykh-turbin ви дізнаєтесь про наміри підприємства «Електротяжмаш» освоїти випуск компонентів вітрових турбін.

Цікаво, що Шотландії належить приблизно 60% (!) усіх запасів нафти в Євросоюзі (вони знаходяться переважно в Північному морі). Незважаючи на такі величезні нафтові запаси, країна все одно просуває «зелену» енергетику. Особливо активно ця тенденція намітилася в останні роки, коли собівартість відновлюваної електроенергії впала особливо низько. Шотландія знімає енергію вітру не тільки на суші, але і в море.

У минулому році там побудували найбільшу в світі плавучу вітряну енергостанцію з п’ятьма турбінами по 6 МВт. Платформа буде якорями прикріплена до морського дна і кабелем з’єднана з берегом. Її розмістять приблизно в 25 км від берега. Установка Hywind Scotland виробництва норвезької компанії Statoil повинна видавати приблизно 135 ГВт · год на рік.

Схоже, майбутнє без нафти настане зовсім скоро. За прогнозом аналітиків Bloomberg New Energy Finance (BNEF), з 2025 го року споживання викопного палива в світі почне знижуватися, а до 2027-му році будівництво нових сонячних і вітряних електростанцій стане дешевше змісту вже існуючих газових і вугільних.