В ОАЕ запустили найбільшу в світі сонячну електростанцію

Прискорені процеси зміни клімату, пов'язані в першу чергу з величезними викидами в атмосферу вуглекислоти, змушують людство шукати альтернативу викопним джерелам енергії. Стало відомо, що ОАЕ побудували найбільшу сонячну ферму за розмірами і потужності якої немає рівних у всьому світі. Запуск «екологічної» електростанції відбувся 29 червня поточного року. Вартість проекту склала $ 870 млн.

Дітище арабських інженерів отримало символічну назву Нур Абу-Дабі, що в перекладі означає «Світло Абу-Дабі». І це неспроста, адже пікова ємність, обладнаної 3,2 млн. сонячних панелей електростанції сягає 1,177 гігават, чого буде більш ніж достатньо для забезпечення електроенергією 90 тисяч осіб. Також варто відзначити і ще одна незаперечна перевага гігантської сонячної ферми. Відповідно до заяв розробників, їх електростанція дозволить знизити на кілька мільйонів тонн викиди вуглекислого газу в атмосферу.

Нагадаємо, що до появи Нур Абу-Дабі, найбільшою сонячною електростанцією була Desert Sunlight Solar Farm, розташована в Каліфорнії (США) і виробляє вона до 550 мегават електрики. А тим часом українська компанія SUNSAY Energy надає комплексні послуги по установці сонячних батарей, що дозволяє максимально збільшити ефективність використання енергії нашого небесного світила.

До речі, у тій же Саудівській Аравії нещодавно було створено агрегат, який використовує сонячну енергію для одночасного генерування електрики і дистиляції води. Як пише журнал Nature, пристрій розроблено групою вчених з саудівського Науково-технологічного університету короля Абдаллаха (KAUST).

Традиційні сонячні батареї використовують тільки 20% сонячної енергії, решта - це тепло, яке просто втрачається. Технологія, запропонована саудівськими вченими, дозволяє використовувати це тепло в інтегрованої дистилляционной системі для отримання чистої питної води.

Агрегат складається з двох резервуарів для забрудненої і очищеної води і багатоступінчастої мембранної системи дистиляції. Він може працювати як з домашніми акумуляторами сонячної енергії, так і з великими сонячними панелями промислових електростанцій.

Нова технологія може зіграти важливу роль у забезпеченні питною водою жителів країн Азії і Африки, де використання традиційних технологій очищення води вимагає дорогої інфраструктури.