Електронні каталоги ProZorro Market
Від самого початку існування системи Прозоро її слабким місцем були «допороги» — відносно дрібні закупівлі на суми, що не перевищують 200 000 грн (1 500 000 грн у випадку закупівлі робіт). За таких бюджетів організатор не був зобов’язаний проводити тендер, а лише мав «здійснити процедуру із дотриманням принципів публічних закупівель». На жаль, для цього не було ні функціоналу, ні мотивації. А звичайні тендери за таких бюджетів занадто повільні.
Спеціально для вирішення цієї проблеми у квітні 2019 року було створено перший онлайн-магазин для державних замовників ProZorro Market, у якому робити допорогові закупівлі так само легко й зручно, як і у звичайному комерційному інтернет-магазині. Вже за три місяці від старту роботи сервіс поповнився новими категоріями товарів:
● нафтою та нафтопродуктами (дистилятами);
● мережевим устаткуванням;
● обладнанням для друку.
До цього електронні каталоги ProZorro Market містили категорії медичних матеріалів, фармацевтичної продукції, офісного приладдя, комп’ютерного обладнання та машин для обробки даних.
ProZorro.Sale та мала приватизація
Цей напрямок роботи системи Прозоро почав розвиватись набагато раніше за Прозоро Маркет — ще наприкінці осені 2016 року. І наразі він уже заробив державі майже два десятки мільярдів гривень, з яких понад мільярд — у рамках малої приватизації. Головне призначення сервісу ProZorro.Продажі — це реалізація майна банків-банкрутів і продаж державного майна на прозорих електронних аукціонах для всіх бажаючих.
Після кризи 2014-2015 років в Україні було багато активів збанкрутілих банків — майна на мільярди гривень. Їх потрібно було якнайшвидше продати, але існували побоювання щодо ефективності й прозорості торгів. Саме тому і було створено сервіс. Наразі він вийшов далеко за межі початкового задуму, реалізовуючи наступні види лотів:
● недобудовані об’єкти;
● нерухомість;
● права оренди;
● дозволи на видобуток копалин;
● акції держпідприємств;
● лісопродукцію;
● дозволи на користування паркувальними майданчиками;
● оренду рухомого складу залізничних операторів.
Знайти у продажу можна навіть дуже екзотичне майно — літаки, понтони та плавучі готелі.