Футбольний інвентар. Види і особливості застосування

Футбол є одним з найбільш поширених і популярних командних видів спорту, в якому є величезна конкуренція. У зв'язку з цим крім стандартних речей необхідних для забезпечення гри також використовується додатковий футбольний інвентар, що дозволяє підвищити ефективність тренування і краще підготувати спортсменів до змагань.

Різновиди футбольних аксесуарів дуже різноманітні. І хоча магазинів, де продається така продукція є досить багато,  потрібно серед них вибрати надійне місце з оригінальними товарами відповідної якості. Саме в інтернет-магазині http://totalsport.ua/futbol-c-31/inventar-c-31_328 ви зможете знайти все необхідне для цього найпопулярнішого у світі спорту.

Обов’язковий футбольний інвентар

Для гри в першу чергу необхідні:

- М’яч це найважливіший футбольний інвентар. Він має сферичну форму з довжиною кола 68-70 см. Вага м’яча 410-450г, що залежить від застосовуваного матеріалу. Для його накачування потрібно тиск 0,6-1,1 атмосфери. Зазвичай його виготовляють зі шкіри або шкірозамінника.

- Ворота з сіткою також обов’язкові атрибути гри. Їх параметри в різних різновидах футболу відрізняються. У великому футболі відстань між стійками становить 7,2 м. Висота від поперечини до поверхні землі 2,44 м. Ширина стійок 12 см.

- Свисток арбітра використовується суддею для подачі сигналу про початок і завершення матчу. Ним привертається увага гравців в разі порушень, призначення кутового і штрафного удару.

- Також обов’язковим інвентарем є червоні і жовті картки, якими користується арбітр для дискваліфікації гравців і призначення штрафних ударів.

- Секундомір використовується для точного вимірювання часу тривалості матчу. Ним користується арбітр, заміряючи час тайму і перерв. Також за допомогою секундоміра вимірюється скільки часу було втрачено коли здійснювалася зупинка матчу, щоб забезпечити правильне призначення додаткового часу.

- У грі застосовуються 4 кутових прапорця, які встановлюються по кутах поля, позначаючи його обриси. Вони мають гнучку стійку, завдяки чому в разі зіткнення зі спортсменом не завдають травми.

- Для ведення обліку гри застосовується перекидне табло, на якому відображається число забитих голів. Замість нього може використовувати електронний екран. Також в футболі використовується табло заміни гравця, на якому відображається номер футболіста, яку запрошують на поле.

Тренувальний інвентар

Якщо для забезпечення ігрового процесу потрібно зовсім небагато інвентарю, то для тренувань може застосовуватися досить багато аксесуарів. Їх завдання полягає в створенні для футболістів складних ситуацій, що дозволяють підвищити ефективність тренування тіла, розробки швидкості реакції, підвищення витривалості та інших ігрових характеристик. До такого інвентарю можна віднести:

- Манекени та підставки. Даний футбольний інвентар застосовується для створення перешкод на полі, які повинні обходити футболісти під час тренування. Вони імітують гравців команди супротивників. Манекени можуть фіксуватися на звичайних підставках або встановлюватися на візках.

- Бігові бар’єри. Дані аксесуари застосовуються для створення перешкод на шляху проходження футболістів. Вони зазвичай представляють собою вигнуту металеву трубку, висота якої становить 15, 30, 45 см. Також бувають бар’єри та інших параметрів. Долаючи такі перешкоди, гравець тренує вміння стрибати на високій швидкості, що може знадобитися під час гри для перескакування підніжок супротивників.

- Обважнювачі. Дані аксесуари являють собою важкі манжети з піском або свинцевими пластинами, які фіксуються на ногах. Їх вага підбирається індивідуально під масу гравця і зазвичай становить до 5 кг кожен.

- Сходи координації. Даний футбольний інвентар являє собою плоску мотузяну драбину, яка укладається на ігрове поле. У ній є різна кількість сходинок 12, 16 або більше. Зазвичай використовуються драбини довжиною 8 м. Завдання гравця пробігати дану перешкоду зі зміною постановки ніг. Це дозволяє тренувати координацію, а також навички заплутування противника обманними хитрощами. Бігаючи по сходах можна розвинути швидкість і спритність. Для складання вона змотується в рулон, і укладається в спеціальну сумку.

- Ремені для тренування. Це дуже ефективний футбольний інвентар, який дозволяє з’єднувати двох спортсменів. Це необхідно для тренування їх сили і прискорення. Ремінь фіксується на поясах у гравців. Один спортсмен повинен бігти, а другий чинити опір. Зазвичай довжина ременя становить 3 м. Він виготовлений з амортизуючого матеріалу, тому може компенсувати сильні ривки.

- Відбивачі ударів. Вони являють собою рамку з труб з натягнутою між ними сіткою. Їх використовують як стінки для відпрацювання ударів гравців і точності воротарів. Таке пристосування має розмір 80 на 80 см. Його вага дорівнює 3 кг. Використання такого аксесуара дозволяє вдосконалити техніку володіння м’ячем. Відбивач може мати 2 ручки, які утримує тренер або один з гравців.