Стартап Ілона Маска показав пристрій, що з’єднує мозок з комп’ютером

У 2016 році Ілон Маск заснував компанію Neuralink, яка повинна була працювати над створенням технологій для підключення людського мозку до комп'ютера. Все, що було відомо на той момент про стартап, так це прагнення Маска і його команди займатися розробкою і виробництвом імплантованих нейрокомп'ютерних інтерфейсів.

Протягом трьох років стартап працював в режимі суворої секретності, а в цьому році на конференції в Сан-Франциско винахідник показав плоди своєї раніше засекреченої роботи.

За три роки Neuralink створив робота-нейрохірурга - високопродуктивний чіп для зчитування сигналів мозку, а також нейроинтерфейс, виконаний з тонких полімерних ниток. За допомогою цих розробок паралізовані пацієнти зможуть передавати сигнали комп’ютеру силою думки, писати повідомлення, переглядати сайти і навіть “телепатично” спілкуватися.

А по посиланню Медицинское оборудование в Алматы ви зможете замовити багатопрофільного хірургічного обладнання, а також інструментарію і витратних матеріалів. «Surgicare Kazakhstan» пропонує свої послуги щодо оснащення операційних, реанімаційних і стерилізаційних відділень, а також індивідуальні поставки різного медичного обладнання.

Що таке нейроинтерфейс?

Нервові клітини людини складаються з безлічі відростків, по яким проходять імпульси, що відповідають за передачу сигналів від мозку до різних частин тіла. У паралізованих людей передача імпульсів утруднена через пошкодження цих клітин, але за рахунок електронних імплантів, які вигідно відрізняються пошкоджену нервову тканину, такі пацієнти можуть розраховувати на часткове відновлення колишніх функцій.

У 2006 році Метью Нейгл став першою людиною, яка отримала мозкової імплантат від Cyberkinetics - стартапа під керівництвом дослідників з Массачусетського багатопрофільного госпіталю, університету Брауна і Міністерства у справах ветеранів США. Після операції Негл, у якого на той момент була травма хребта, навчився рухати курсор по екрану комп’ютера, включати і вимикати телевізор, а ще через якийсь час керувати роботизованою рукою.

Проблема була в тому, що Cyberkinetics з їх имплантом BrainGate використовував масив мікроелектродних голок, в яких вміщувалося більше сотні електродів. Самі голки були жорсткі, що обмежувало роботу пристрою. Імплантовані голки обмежували число доступних нейронів і заважали довгостроковій роботі через рухів мозку всередині черепа. Незважаючи на всі ризики, такі технології тільки розширили можливості людини за рахунок керування зовнішніми пристроями.

Що пропонує Neuralink?

Основна мета Neuralink полягає в створенні нейроінтерфейсу, який здатний уловлювати мозкову активність і обробляти сигнали без будь-якого ризику. В офіційному документі Neuralink white paper автор Ребекка Роббінс повідомляє, що розробка компанії Маска повинна допомогти в лікуванні неврологічних хвороб і порушень роботи мозку, а також сприяти відновленню сенсорної і моторної функцій людини.

Особливістю проекту є технологія гнучких полімерних ниток з електродами товщиною 4 мкм (тонше за людську волосину), які будуть імплантуватися в кору головного мозку і зчитувати активність нейронів. Нитки з електродами будуть перебувати в безпосередній близькості від нейронів, що дозволить отримати в кілька разів більше інформації від нервової системи в порівнянні з іншими нейроімплантамі.

“Ми сконструювали і розробили близько 20 різних ниток, середня довжина яких становить 20 мм. На кожній нитці розташовано по 32 електрода, а сама система може включати до 3072 електродів на 96 нитках”, - повідомляється в Neuralink white paper.

Імплантувати в людський мозок нитки буде спеціальний робот-нейрохірург. Пристрій, більше схоже на тринокулярний мікроскоп з голками, буде проникати в порожнину черепа через чотири невеликих отвори і вводити нитки, уникаючи пошкодження тканин і кровоносних судин. Все це також зменшить кількість негативних наслідків і запалень, пов’язаних з операцією.