Відклеюються шпалери після ремонту: чому і що з цим можна зробити

Ремонт формально завершено, але по факту він, здається, вічний - раз у раз відклеюються недавно приклеєні шпалери. Чому так? І що треба зробити, щоб це не повторювалося?

Найбільш очевидна відповідь на питання “що зробити з шпалерами, що відклеюються” звучить просто: приклеїти їх назад. Так, звичайно - але тільки після того, як стане ясно, чому, власне, вони відклеюються. Якщо не відповісти на це питання і не вжити заходів, підклеювати шпалери можна вічно, Але найкращий варіант - довірити цю справу досвідченому майстрові, для прикладу тут https://poslugy.ua/ru/odesa/poklejka-shpaler/ ви дізнаєтесь, до кого можна звернутись по цьому питанню в Одесі.

Поширені причини відклеювання шпалер

Є шість основних причин, по яким раптово починають відклеюватися недавно поклеєні шпалери. Найбільш поширена: абсолютно невідповідні умови, в яких проводилася поклейка. Якщо в приміщенні холодно і дуже сиро одночасно - що не новина для нашого клімату - є висока ймовірність того, що шпалери скоро “підуть бульбашками” і їх доведеться переклеювати.

Друга за поширеністю причина - погана готовність стін. Можливо, шпалери клеїлися на старі шпалери або на побілку з фарбою. Можливо, стіни не були попередньо ретельно грунтовані. Можливо, шпалери в поспіху клеїли на вологі поверхні. Шпалери можуть відклеюватися через дефект стін, ця проблема характерна для новобудов і, навпаки, дуже старих будинків, стіни в яких починають жити своїм життям. Проблема також може бути в погано змонтованих гіпсокартонних стінах (особливо - в стиках).

Іноді люди при обклеювання не дотримувалися в повній мірі інструкцію. Ця проблема часто трапляється з особливо досвідченими майстрами, в руки яких потрапили незнайомі їм до цього моменту бренди зі своїми “цікавими особливостями”.

Нарешті, при поклейці клей банально наносився недостатньо рівномірно. Особливо легко допустити цю помилку, якщо орудувати пензликом, а не валиком.

Як клеїти шпалери так, щоб не відклеювалися

Поклейка шпалер вважається простим завданням, але навіть в цій відносно нескладної роботі є свої нюанси. Перш за все, повторимо стару прописну істину - не економте на матеріалах і уникайте купувати акційні товари з великими знижками, якщо не є професіоналом і не розбираєтеся в проблемі досконально. Хто знає, чому ці шпалери уцінені - може бути їх неправильно зберігали?

Перш, ніж клеїти шпалери, ретельно підготуйте стіни, а потім дайте їм просохнути. Клеїти найкраще навесні, влітку і на початку осені, за рамками опалювального сезону. Після поклейки уникайте провітрювання і не влаштовуйте протягів.

Не економте на клеї. Так, наші батьки клеїли на розведену муку, але то були часи тотального дефіциту. Сьогодні від великої кількості спеціального якісного клею рябить в очах. І, нарешті, уважно вивчіть всі доступні інструкції - як до шпалер, так і до клею.

Як і чим можна підклеїти відклеєні шпалери

Що робити, якщо шпалери постійно відклеюються? Підклеїти їх, у міру можливості усуваючи причину такої “поведінки” шпалер. Наприклад, якщо відходять краї шпалер, потрібно просто знову переклеїти їх, при цьому діючи так, немов ви їх клеїте заново (не провітрювати, просушити, використовувати якісні матеріали і клей). Не використовуйте звичайний клей типу ПВА, купіть нормальний для шпалер клей, який не залишить потворних плям і пізніше дозволить зняти шпалери зі стін без особливих проблем.

Якщо з’явилися пухирі, боротися з ними треба за допомогою медичного шприца. Спочатку проколіть ним проблемне місце і дайте вийти повітрю, а потім з його ж допомогою введіть шпалерний клей.

Якщо шпалери відходять разом з штукатуркою - доведеться все знімати, штукатурити і клеїти заново. Зрозуміло, це “прокотить” тільки якщо шпалери були поклеєні недавно, в іншому випадку нові шпалери, навіть підібрані в тон, будуть виділятися, так як ще не встигнуть вицвісти.

Звідси можна зробити ще один висновок - роблячи ремонт, ніколи не купуйте шпалери впритик, завжди беріть з запасом в хоча б кілька погонних метрів. Бо іноді навіть “одні і ті ж” шпалери, але з різних партій, трохи, але відрізняються один від одного. Використовуйте клей для підклеювання стиків шпалер

Якщо шпалери відклеюються в місцях стиків, використовуйте спеціальний клей для їх підклеювання саме в цих місцях. Від звичайного шпалерного клею він відрізняється більш агресивним складом, який швидше схоплюється. Він також зазвичай випускається в готовому вигляді, його не треба розводити і поставляється в зручних тюбиках.