Серпень: пора збирати урожай і підгодовувати дерева

В серпні багато справ в саду: урожай потрібно встигнути прибрати вчасно і якісно.

Чим удобрювати сад?

Зараз пора підживити дерева - груші, яблуні, сливи. Підживлення робляться під час активного дозрівання врожаю і після його збору. Але вони ні в якому разі в цей час не повинні бути азотними. Зараз плодовим культурам потрібні фосфорно-калійні добрива, це допомагає дозріванню якісних плодів і одночасно підвищує зимостійкість дерев. Якщо ви не зможете знайти в продажу саме таке подвійне добриво, то складіть його самі, змішавши 2/3 суперфосфату і 1/3 хлористого калію. Це саморобне добриво використовуйте з розрахунку 1 стакан на 1 кв. м пристовбурного кола.

Мінеральні добрива в серпні потрібні! Але тут дачників підстерігає «пастка». Ми не знаємо, скільки і яких речовин потрібно саме цим рослинам. А ще - мінеральні добрива псують ґрунт, вбиваючи багато корисних бактерій. А вирішується проблема так: нехай самі дерева вирішать, скільки їм потрібно. Деревам потрібно влаштувати «шведський стіл»: по всьому краю пристовбурного кола викопайте лунки глибиною не більше 20 см. Для найбільшого дерева досить 10 лунок, а для саджанців підійдуть і 3 лунки. І вже в ці лунки насипте мінеральне добриво - приблизно 1/3 жмені в кожну лунку. Потім засипте лунки землею і полийте дерево. Через деякий час до цих добрив потягнуться окремі коріння, які «підлаштуються» саме на споживання харчування ось в такому вигляді.

Важливі справи

Початок серпня - час дозрівання врожаю ранніх сортів яблунь. У середніх і пізніх сортів в цей період йде активне формування плодів. В останній місяць літа яблуневим садам потрібно приділяти багато уваги.

1. Лайфхак. Псевдохімічний спосіб захистить ваш урожай від злодюжок. Потрібно розвести у воді звичайну крейду і обприскати розчином крони дерев. Білі плями, які залишаться після обробки, будуть виглядати загрозливо. «Отрутохімікати», - подумають злодії і обійдуть ваш сад стороною.

2. Встановити підпірки. Під вагою плодів, які кожен день збільшуються в розмірах, гілки дерев поступово схиляються все нижче. Нарешті може наступити такий момент, коли деревина не витримає і гілка відламається. Часто такі прикрі випадки спостерігаються під час дощу, коли маса гілок збільшується за рахунок води, яка рясно змочує листя. Щоб цьому запобігти, під загрозливо зігнуті гілки потрібно встановити підпірки. Це можуть бути звичайні рогатки, зроблені з стовбурів невеликих дерев, або спеціальні телескопічні підпори. Найбільш простий і доступний варіант - пластикова насадка-упор у вигляді букви V, яка закріплюється на тонкому бруску або трубі.

3. Підстелити солому. Багато ранніх сортів яблук, такі як Грушівка московська, Білий налив, Папирівка і інші, опадають, ледь дозрівши. Мало того, що ранні сорти за визначенням погано зберігаються, так ще й удар об землю провокує їх псування і загнивання. Частково можна вирішити проблему, якщо в прямому сенсі «підстелити соломку» - розсипати під кроною дерева шар соломи, сіна або просто висушеної трави. В цьому випадку плоди після падіння не будуть травмуватися.

4. Закопати падалицю. Як би ретельно ми не доглядали за деревом, все ж певна частина плодів виявиться пошкодженою хворобами або шкідниками. Такі яблука в компост краще не відправляти, бо через один-два роки він перетвориться на перегній і виявиться на грядці. При цьому хвороботворні речовини можуть вижити і почати атакувати дерева. Найкраще падалицю закопати в такому місці, де земля не буде перекопуватися протягом декількох років.

Чтобы получить хороший урожай, требуються качественные эффективные удобрения. Специалисты советуют “Айдамин”, именно эти препараты, благодаря их уникальному составу, способствуют наилучшей всхожести семян, обеспенчивают достаточно энергии для роста и плодоношения растений, надежно защищают от пагубных климатических воздействий, повышают иммунитет против разного рода заболеваний.