Зрозуміло, що оформляти документи на будинок або якесь інше будівлю в порядок все одно доведеться. Фахівці з питань документального та правового аспектів будівництва допоможуть провести узаконення самовільного будівництва без зайвих витрат часу. А головне, вам самим не доведеться оббивати пороги декількох організацій одночасно. У будь-якому випадку, якщо ви звели самовільну будову, доведеться заплатити штраф. А якщо не зробити дану процедуру до введення будинку в експлуатацію, то штрафи будуть ще більше. Узаконення проводять, до речі, і в момент, коли будівельні роботи ще не завершені, що зручно зважаючи на деяку тривалості процесу. Загалом, дізнатися більше як узаконити самовільну забудову в Україні, і до кого звернутися з цим питанням ви зможете на сайті uzakonka.com.ua.
Перш ніж зайнятися узаконенням самовільного будівництва, доведеться підготувати деякі документи. Вам буде потрібно замовити технічний паспорт будівлі або споруди в бюро технічної інтверізаціі (скорочено - БТІ), далі в місцевих органах влади потрібно отримати довідку про погодження прийняття вашого будинку в експлуатацію. Потім потрібно подати заяву на проведення комісії, яка встановить, чи відповідає будівля всім необхідним стандартам і нормам, містобудівним і протипожежним особливо. Також буде потрібно вся документація на землю, на якій зведено самовільна забудова.
Коли пройшли всі попередні перевірки і підготовлені всі документи, подається заява в архітектурно-будівельну комісію. На жаль, бувають випадки, коли зведену будівлю неможливо узаконити зважаючи на повну невідповідність нормам, відсутність документів на земельну ділянку та інше. У такому випадку суд зобов’язує особу, яка виступає забудовником, знести самобуд.
Краще заздалегідь отримати консультацію фахівця з приводу внесення можливих важливих змін в документи або надання додаткових довідок. В такому випадку шанс на те, що архітектурна комісія прийме позитивне рішення, набагато вище, а ви до моменту подачі заяви вже будете підготовлені за всіма вимогами.