Види вудок
Оскільки найбільш поширеним і простим видом риболовлі є поплавочная ловля, ми розглянемо, які бувають вудки для цього методу лову. А на сайті profishing.com.ua можна придбати все необхідне для цього і інших видів рибної ловлі.
1. Махові вудлища є одними з найдешевших і простих. Являють собою вудилище без кілець і без котушки, так звана “глуха оснастка”. Тільки зрідка даний вид вудилищ оснащується невеликий котушкою, яка втім потрібна тільки для того, щоб зберігати волосінь. Вони підходять для лову дрібної риби з берега в невеликих водоймах. Вибір махового вудилища буде правильним для початківців. Оптимальним варіантом для початку стане вудилище довжиною 3-4 м і вагою не більше 250 м Найкраще підійде для лову дрібної і середньої риби як з берега, так і з човна.
2. Вудилища штекерного типу використовуються професійними рибалками для дуже точної подачі наживки. Використовуються на сильній течії або на сильно зарослих травою берегах. Являють собою вудилища нового покоління, які істотно відрізняються від традиційного “маха”. Вони складаються з окремих трубок, які з’єднані між собою. Довжина таких вудок може досягати рекордних показників до 13 метрів.
3. Матчеві вудилища використовують для далеких закидів і лову на глибині. Підходить для водойм зі слабкою течією. Такий тип лову не найпростіший і вимагає особливих навичок, оскільки риба, на яку вона розрахована, не підпливає близько до берега. Від попереднього виду вудилищ відрізняється наявністю пропускних кілець для волосіні. Тип з’єднання колін - штекер.
3. Болонські вудки. Це універсальна снасть, яку можна використовувати на різних водоймах як для далеких закидів, так і для лову біля берега. Болонська вудка оснащена двома додатковими легкими кільцями, які спрощують риболовлю і знижують навантаження.
4. Фідерні вудки. Призначені для донного лову риби, яка мешкає ближче до дна водойми. Являє собою вудилище з великою кількістю пропускних кілець (до 20), а довжина його становить 3-5 м. Складається з декількох частин, які з’єднуються як звичайний спінінг.
Як вибрати вудку для новачка
Щоб перша риболовля не перетворилася в важку роботу, слід почати з лову дрібної риби легкої снастю. Довжину вудилища не варто вибирати більш 4 м, оснастити його варто тонкою волосінню діаметром близько 0,1 мм і поплавком з грузом не більше 3-4 грами. Таке оснащення дозволяє ловити як біля самого берега, так і робити закиди до 10 м без особливих зусиль. Найзручнішим вудилищем для початківця буде телескопічна вудка.
Як вибрати телескопічну вудку? Слід звернути увагу на кількість складних колін - чим їх більше, тим компактніше буде складене вудилище. Як правило, це 4-7 колін. Зверніть увагу на кільця. На їх внутрішній поверхні обов’язково повинно бути керамічне покриття, інакше волосінь дуже швидко перетреться. У вудилищ високого класу ручка може бути виготовлена з пробки, що значно зручніше у використанні, ніж варіанти з дерева. Кінчик вудилища повинен бути помірно пружним і не сильно тонким, інакше він легко зможе зламатися в процесі риболовлі.
Якщо ж ви сумніваєтеся і не упевнені, що можете самостійно підібрати всі складові оснащення, то можна купити готові зібрані і налаштовані вудилища в зборі з котушкою, волосінню, поплавцем і грузилом.