Якщо у вас вдома ремонт в самому розпалі і справа дійшла до укладання ламінату, а ви самі вирішили провести монтаж підлогового покриття, то потрібно підготуватися. Добре якщо ви вже бачили, як проводиться весь алгоритм укладання, але якщо ні, давайте з'ясуємо деякі аспекти. Почнемо з очевидного - кімнату потрібно звільнити від меблів і зайвих речей. А далі розглянемо:
1. Підготовка підлоги. Це дуже важливий пункт, так як від рівності, сухості і твердості підлоги буде залежати довгостроковість експлуатації вашого ламінату. Якщо ви знехтуєте цим, то ламелі ламінату можуть ламатися або здуватися. Для визначення рівності підлоги користуються інструментом - будівельний рівень. Вимірюють кімнату по діагоналі і по периметру.
Найчастіше ламінат укладають на:
- Стару бетонну підлогу - для початку знімають старе покриття, а після перевіряють, в якому стані підлога, якщо вона з тріщинами і ямками, то потрібно обов'язково все відремонтувати, а після залити фінішної стяжкою;
- Дерев'яна підлога - в цьому випадку, також потрібно все відремонтувати, замінити деталі, звичайно при потребі;
- Підготовка нового покриття - для цього використовують самовирівнюючу суміш або суху стяжку. Це досить складні способи і правильніше буде довіритися майстрам своєї справи.
Як ви вже зрозуміли основні завдання в підготовці підлоги:
- Очистити поверхню;
- Прибрати нерівності і відремонтувати все;
- Перевірити, щоб не було вологості.
2. Купити підкладку. Дошки ламінату не укладають відразу на підлогу, а використовується спеціальна підкладка. Завдяки їй, ваш ламінат прослужить довше, так як вона захищає його від тертя з цементом (чи іншим покриттям), також підкладка виконує функції: шумоізоляції, термо і волого-захисту. Підкладка буває з таких матеріалів:
- Деревно-волоконна;
- Пробкова;
- Пенополіетіленова.
Товщина підкладки бува є від 2 до 12 мм.
3. Що важливо в укладанні ламінату. Перед укладанням ламінованих панелей, обов'язково, 48 годин куплений ламінат повинен пролежати в тому приміщенні, де планується укладання. При цьому вологість повітря повинна бути до 70%. Важливо простежити і за температурою, щоб не було сильних перепадів. Таким чином, матеріал звикне до Вашого клімату.
Інструменти, які Вам знадобляться, при самостійному монтажі: олівець, вимірювальна рулетка, молоток, будівельний куточок (90 градусів), канцелярський ніж, пилосос, електричний лобзик.
Важливі аспекти в укладанні:
- Поверхня підлоги повинна бути очищена;
- Підкладку на стиках скріплюють скотчем;
- Укладання буває двох видів: діагональна або прямокутна (звичайна);
- Діагональний варіант монтажу візуально розширює простір в кімнаті;
- Розрахунок матеріалів. Формула при діагональному укладанні - Ширину x Довжину + 20%, при прямокутному - Ш х Д + 10%.
- Відступи від стін 5 або 7 мм, так як ламінат не вкладається впритул до стіни. Для того щоб зберегти однакову відстань по всіх стінах використовують плашки;
- Існують такі типи сполучних замків: lock, click, uniclick.
- Якщо ви хочете, щоб шви ламінату були малопомітні, то орієнтуйтеся на світло з вікна, він повинен бути паралельно швам.