Золоті прикраси люблять не тільки за неминущу цінність і популярність. Ювелірні заводи як в Україні, так і в усьому світі люблять цей метал за різноманітність, за необмежені можливості, за нескінченність простору для фантазії майстра.
Колір золота: білий, жовтий, червоний, зелений, чорний
А Ви знаєте, скільки кольорів у золота? Звичайна відповідь: біле і жовте. Насправді - десятки! Розвиток технологій пропонує нам кілька відтінків червоного (рожевого), його ще називають традиційним, мінімум 3 відтінки жовтого (євроколір): солом’яний і яскраво-лимонний 585-й і ніжно жовтий 750 проби навіть синє, зелене і чорне золото. Колір золота не впливає на якість сплаву, тому, наприклад, ціна ювелірної прикраси 585 проби в білому золоті і жовтому - однакова.
Колір золота не залежить від проби. Цим користуються дизайнери відомих ювелірних будинків. На жаль, в Україні існує думка, що найкраще - то золото звичайного червоно-жовтого відтінку (т.зв. радянське), а кольорове золото або дорожче, або гірше за якістю, і тому воно менш популярне, ніж в Європі. Це не так.
У наш час розширюються межі моди, все більшої популярності набирають прикраси з жовтого, його ще називають «італійське золото» або «турецьке золото», а також білого з родієвим покриттям. Адже відтінок золота залежить від лігатури - металів, які додають в чітко визначених пропорціях до складу сплаву, що зміцнює виріб, а чисте золото 999,99 проби дуже м’яке, полірування швидко втрачає первинний вигляд, тому краще його зберігати в злитках, а не прикрасах! Існують стандарти сплавів, і пробірні інспекції підтверджують їх, ставлячи пробу на виробі.
Склад сплавів для виготовлення виробів з золота
Отже, як перетворити 79 елемент таблиці Менделєєва в 585-й або 750 пробу? Звичайне «радянських» золото містить мідь, що надає йому своєрідний червоно-жовтий відтінок. У складі сплаву крім міді, також срібло і цинк.
Не менш красиві вироби з червоного і рожевого (сучасний відтінок традиційного кольору) золота. Це досягається шляхом додавання в сплав міді, срібла і цинку. Ці прикраси поширені не тільки в Україні, а й в усьому світі.
Європейські виробники використовують срібло в якості лігатури для золотих виробів, для улюбленого європейцями відтінку характерний жовтий колір з легкої зеленці. До речі, міф про те, що європейці воліють купити жовте золото, а українці - червоне давно вже не є спроможним.
Дедалі популярнішими сучасні вироби з білого золота, вони демонструють не тільки солідність, а й відмінний смак. Колір виробу додає паладій в якості домішки. Паладій досить гіпоалергенний метал, і підходить найбільш чутливим клієнтам. Для модних нині обручок для заручин з діамантами найчастіше використовують саме білий (сталевий) колір, який вигідно підкреслить сяйво каменю, вміло підібраний каст збільшить камені і посилять їх сяйво, і навіть «відбілять» діамант не дуже високої якості.
Платину і біле золото легко відрізнити через жовтуватий відтінок, характерний для золота, але сучасне родієве покриття роблять цю різницю незначною. Тому, щоб домогтися гладкого і сяючого рівного платинового блиску, вироби покривають шаром родію.
Чорне золото стало дуже популярним, практично ювелірним трендом, воно відрізняється зносостійкістю, красивого чорно-сріблястого відтінку домагаються як покриваючи виріб чорним родієм або рутенієм гальванічним способом, так і додаванням в лігатуру хрому, кобальту, тобто окисленням перший спосіб дешевше, у другому випадку вироби часто мають синюватий відтінок.
Коричневий відтінок, який всі знають в «шоколадних» кільцях Бушерон досягають обробкою мідних сплавів, багатих обробкою сульфідом калію.
Мода і технологія виготовлення пурпурного золота прийшла до нас з Сінгапуру, це так зване аметистове і фіолетове золото є досить крихким сплавом золота і алюмінію. Вміст золота в такий сплаві 79%, і, отже, такий матеріал може вважатися 18-каратним золотом. У 2003-му році цей винахід претендувало на звання прориву року, оскільки нікому до цього не вдавалося створити ковкий метал такого відтінку.
В інтернет-магазині https://thejewel.com.ua/podveski-sharmy.html ви зможете по найкращій вартості придбати шарми Пандори. Це оригінальні чудові прикраси які найкращим чином підкреслять вашу красу, і вишуканий смак. До речі, такі підвіски-шарми стануть чудовим подарунком рідним і близьким, оскільки кожен виріб - це не тільки унікальна ручна робота, а й своєрідний талісман, що несе у собі глибоке смислове навантаження.