На додаток до значно збільшеної пропускної здатності, інтерфейс USB4 пропонує можливість оптимально розподіляти пропускну здатність при одночасній передачі відеосигналу і даних. Наприклад, якщо для передачі відеосигналу необхідно лише 25% пропускної спроможності порту, то все інше можна використовувати для інших пристроїв, наприклад, флеш-накопичувачів або зовнішніх жорстких дисків. Таким чином можливо послідовне підключення різних пристроїв до одного порту.
Варто зазначити, що даний стандарт дозволить ефективніше реалізовувати новітні технології, наприклад автоматизації виробничих процесів, що їх на сайті https://indusoft.com.ua/products/ пропонує компанія «Indusoft-Ukraine».
Звичайно ж, інтерфейс USB наступного покоління збереже зворотну сумісність з колишніми версіями стандарту (USB 2.0, USB 3.2 і т. д.), а також буде сумісний з Thunderbolt 3. Останнє, поряд з деякими іншими поліпшеннями, є результатом того, що Intel внесла свою технологію Thunderbolt в специфікації стандарту USB. Це означає, що виробникам більше не доведеться платити Intel за використання інтерфейсу Thunderbolt в своїх пристроях, що повинно стимулювати поширення даного стандарту. Також USB-IF планує представити нові специфікації роз’єму USB Type-C для того, щоб забезпечити пропускну здатність стандарту USB4. Повідомляється, що більше подробиць про USB4, USB Type-C, USB Power Delivery і «нової стратегії брендування USB-IF» буде розкрито на конференціях USB Developer Days, які пройдуть в Сіетлі і Тайбеї пізніше в цьому році.
Також відзначимо, що як це зазвичай і буває, від моменту анонса специфікацій нової версії USB до масового поширення продуктів з її підтримкою проходить значна частина часу. Зараз на ринку знайдеться не так багато пристроїв з підтримкою USB 3.2 (20 Гбіт / с). За попередніми даними, перші пристрої з USB4 з’являться до кінця 2020 року.