Що необхідно знати про затяжні ремені?

Досить часто люди задають питання про те, як краще і безпечніше перевезти той чи інший вантаж. Класичним варіантом є спеціальне кріплення до певної частини автомобіля. Іноді на дорогах можна побачити автомобілі, котрі на даху везуть прикріплений велосипед. Одним з надійних засобів його кріплення є застосування затяжних ременів.

На будь-який вантаж у автомобілі діє образу декілька інерційних сил. До якогось моменту вантаж може втримати сила тертя, але після цього настає момент, коли необхідно цю силу зробити більш потужною. Для цього використовують ремені, котрі надійно прижимають вантаж до поверхні, на котрій його розміщено. Оскільки затяжний ремінь закріплює вантаж з різних боків, то сила, що діє на вантаж є нерівномірною. Щоб правильно розрахувати кількість точок для кріплення, необхідно визначити, яку силу тяги мають затяжні ремені. Таку інформацію вказують на маркуванні. Варто зауважити, що сучасний ринок затяжних ременів переповнений невідомими виробниками. Жодних стандартів на території України щодо якості цих ременів немає. Але є світові стандарти, котрих повинні дотримуватись виробники члени різних асоціацій. Через це, слід обирати ремень стяжной тільки у перевірених магазинах.

Які види ременів бувають?

Щоб обрати затяжний ремінь, необхідно орієнтуватись в тому, які види їх існують. Є дві загальні класифікації ременів:

  1. Цільний ремінь.
  2. Двохкомпонентний ремінь.

На самому ремені є спеціальний крюк, котрий закріплює його з відповідною системою.

Якщо покупець вирішив обрати двохкомпонентний затяжний ремінь, то йому слід слід звернути увагу на двох бірок на ремені. Якщо їх не має, то при перевірці якості ременю можуть виникнути певні проблеми.

Якщо на ремені не має достатньо інформації про нього, то його краще не купувати.

На самій бірці мають розмістити інформацію про виробника, рік виробництва, матеріал, довжину ременю, максимальний рівень навантаження на ремені, силу попереднього навантаження, код виробника, значок про те, що вантаж  не можна підіймати, його можна тільки закріплювати.

Варто звернути також увагу на колір інформаційної бірки. Він дасть вказівку на те, з якого матеріалу зроблений ремінь.. Наприклад, зелений колір - це поліамід, блакитний - поліестр, білий - це будь-який інший матеріал. Кожен матеріал ременю має різні властивості витривалості. На характеристики матеріалу будуть впливати різні фактори ззовні, наприклад, висока температура тощо.