Смарт лінзи — винахід, якого чекали у всьому світі

Французькі інженери інституту IMT Atlantique створили унікальну smart-лінзу з гнучким джерелом харчування, а також набором електроніки для прийому візуальної інформації. Це перша в світі контактна лінза, що працює автономно і отримує дані по бездротовій мережі.

Офтальмолог інтернет-магазину КіевЛінза (шукайте за цим посиланням) уточнив, що смарт лінзи розроблені для удосконалення системи доповненої реальності. Але при цьому вони збережуть коригувальні властивості.

Чим оснащені smart-лінзи?

На презентації прототипу розробники розповіли, що найскладнішим етапом було створення джерела живлення для електроніки. Адже перед ними стояло завдання розробити маленьку, гнучку батарею, яка б помістилася в тілі платівки, але при цьому не зробила її жорсткою та незручною. Спочатку завдання здавалося непосильним, але французьким вченим вдалося її виконати. Крім акумулятора, в тіло коригуючого кошти інтегрували:

  • Передавач для з'єднання з бездротовою мережею;
  • LED-дисплей;
  • Датчики, які відстежують руху зіниці і фокусуються на точці, де сфокусований погляд. 

При оснащенні, пластинки залишаться коректиручими, тобто будуть виправляти різні порушення зору. Розробникам чекає довгий шлях до створення коригуючого засобу, який би з'єднував заявлені функції, а також було безпечним для тривалого використання. Адже наявність електроніки знизить кислородопроницаемость матеріалу. А цей параметр є головною умовою безпеки органів зору. 

Коротко про сферу застосування 

Смарт лінзи планують використовувати в медицині, наукової діяльності, військовій сфері, а також в індустрії розваг. Особливо цінними є вони для хірургів, мікробіологів, а також військових. До слова, експерти американського агентства дослідних проектів DARPA помітили розробку французьких вчених, і готові взяти участь в роботі. Компанія Microsoft теж заявила про готовність інвестувати 2 мільйони євро на розвиток проекту. 

Інтерес військових до винаходу пояснюється тим, що воно відкриває нові можливості в створенні пристроїв доповненої реальності. Зовсім недавно вчені з Microsoft створили для Військових сил США спеціальну гарнітуру з елементами віртуальної реальності. Незабаром гарнітуру замінять непомітними пластинками, які складно пошкодити або втратити під час фізичної активності. 

На університетському сайті IMT Atlantique повідомляють, що перші випробування смарт-оптики пройдуть в 2020 році. При вдалому тестуванні технічних модулів, лінзи передадуть вченим для клінічних випробувань. Про масштабне виробництво поки не говориться. Більше інформації ми дізнаємося після інтеграції всіх запланованих модулів і тестів, яких залишилося чекати всього кілька місяців.