Осіння посадка куди більш ефективна, ніж весняна. Перш за все, саджанці вимагають менше догляду, досить буде посадити і полити. А навесні на догляд буде витрачатися більше сил, так як додасться боротьба з бур’янами, удобрення грунту і т.д. Також осінні саджанці легше і швидше приживаються.
Як вибрати хороші саджанці плодових дерев для правильної посадки восени
Відбір саджанців найкраще робити в розплідники або ж в спеціалізованому магазині, де вони тимчасово зберігаються. Рослини повинні бути в хорошому стані, без пошкоджень кореневої системи і з великою кількістю дрібних коренів. Саме такі ви зможете замовити на https://sad.ua/sazhentsy-plodovykh-derevev/, адже цей садовий центр пропонує добірний посадковий матеріал найвищої якості.
Після покупки необхідно якомога швидше посадити саджанець. Якщо з якихось причин відразу висадити не вийти, можна на кілька днів залишити їх на консервацію в погребі. Рослину висаджують в неглибоку траншею, присипають коріння і поливають.
Як підготувати місце для посадки саджанців
Готувати посадочні ями необхідно за два місяці до висадки. Основні вимоги до місця посадки: хороше освітлення, куди потраплятиме достатня кількість сонячного світла, а також відсутність грунтових вод.
У підготовлену яму виливається кілька відер води, щоб грунт наситився вологою. Після чого землю з ями перемішують з деревною золою (0,5 відра) і 2 відрами перегною. Розміри місця для посадки приблизно такі: для груш і яблонь- глибина 50-60 см, а діаметр 70-80 см; для слив і вишень - відповідно 40 і 60-70 см.
Як підготувати саджанці плодових дерев перед посадкою
Необхідно повністю оглянути саджанець, видалити хворі, зламані корінці і гілки. Якщо на товстих коренях присутні спили або злами, то їх потрібно присипати товченим вугіллям. Після слід замочити рослину в воді на добу.
Як правильно посадити саджанці плодових дерев восени
Перед тим, як розташувати саджанець в посадкову яму, в її центр насипають трохи землі, на якому розташовують коріння. Після чого засипають ґрунтом і одночасно утрамбовують. Рівень відходження першого кореня після посадки повинен бути на 4-6 см вище країв самої ями.
Також в кінці можна сформувати бортик землі по колу ями, тим самим створивши зручне місце для поливу. Пристовбурні кола присипають шаром 5-8 см торфу для зменшення випаровування води. В середньому саджанці поливають рясно раз в тиждень.