Але підготовка до самостійної подорожі потребує ретельності та зосередженості. Наприклад, варто скласти список корисних сервісів та додатків, які вам знадобляться в дорозі: flight radar для відстеження літаків у режимі онлайн, maps.me, aroundme — щоб орієнтуватися у нових містах, та інші.
Планування самостійної подорожі
90% інформації можна знайти у мережі: форуми, тематичні блоги, дописи у соціальних мережах, Youtube-канали тощо. Якщо у вас є знайомі, які нещодавно подорожували самостійно, не зайвим буде порадитись і з ними.
Зберіть якнайбільше актуальної інформації про країну, до якої ви бажаєте поїхати, і визначте міста, у яких хочете побувати. З’ясуйте, який сезон є найсприятливішим для поїздки (щоб не ваш відпочинок не зіпсував, наприклад, сезон дощів). Далі складіть маршрут подорожі. Не забувайте відзначати цікаві для вас пам’ятки архітектури, музеї, кафе тощо.
Що варто враховувати під час планування подорожі
1. Бюджет
Основні статті витрат:
покупки до поїздки (одяг, аксесуари, взуття, гаджети та усе те, що вам знадобиться безпосередньо у відпустці);
транспорт (громадський транспорт, проїзд між містами або країнами);
харчування;
екскурсії, розваги;
мобільний зв'язок та інтернет;
шопінг та подарунки;
непередбачувані витрати.
2. Квитки
Стосовно авіаквитків діє правило «чим раніше — тим краще». Їх краще купувати за 2-3 місяці до вильоту. Найвигідніші за ціною пропозиції — з вильотами у вівторок, середу і четвер. Варто стежити за акціями та розпродажами від авіакомпаній, підписатися на розсилки — і тоді авіаквиток можна купити значно дешевше. Шукати квитки краще на великих сайтах-пошуковиках: Skyscanner, Aviasales, Momondo, Buruki. Зверніть увагу і на лоукостерів: WizzAir, RyanAir тощо.
3. Проживання
Для компанії вигідно орендувати кімнати, будиночки або квартири.
Вартість оренди зазвичай залежить від пори року і розташування житла: влітку і під час свят ціни зростають. Ви можете забронювати номер в готелі на booking.com.
Якщо ви плануєте подорожувати соло, має сенс користуватися послугами хостелів (це економно, до того ж, якщо ви плануєте багато гуляти, вам знадобиться лише місце для ночівлі). Спальне місце можна знайти на hostelworld.com. А за допомогою airbnb.com можна зняти кімнату або навіть курінь на дереві. Для пошуку безкоштовного житла можна скористатися сайтом couchsurfing. Це не тільки можливість заощадити кошти, але й максимально зануритися у побут іншої країни, а також шанс знайти друзів.
Не бійтеся складнощів, пов’язаних з мовою. Навіть, якщо ви не володієте англійською чи іншою іноземною мовою, вивчіть кілька важливих побутових фраз. Придбайте розмовник, завантажте додатки-перекладачі і пам'ятайте: ввічливим туристам скрізь допоможуть. А така подорож стане для вас безцінним досвідом.