Перфоратор чи ударна дриль. Що краще для дому і на якій моделі зупинити свій вибір

Купити перфоратор на настільки великому сегменті ринку - процес трудомісткий; до нього необхідно підійти з усією ретельністю. Будівельні магазини пропонують широкий спектр різних варіацій. У якийсь момент виникає питання: як вибрати перфоратор, який буде стабільно функціонувати протягом тривалого періоду часу?

Щоб визначити відповідну варіацію, важливо знати, в яких умовах він буде експлуатуватися. Загалом, дрелі, перфоратори, молотки відбійні мають свої окремі сфери використання і потребують відповідного застосування і догляду.

Відмінності перфоратора від ударної дрилі

Принцип функціонування ударного дриля не сильно відрізняється від перфоратора. Основною особливістю є більш «ювелірне» створення отворів. Перша хоч і включає поштовховий поршень, але проробляє точні отвори, в той час як другий пробурює діру, яка буде трохи ширшою за свердло. Чим перфоратор краще дрилі - це більшою потужністю, витривалістю і більш розширеним спектром робіт.

Іншими словами, ударна дриль є більш простим варіантом, її здатності часто обмежені просто просвердлюванням отворів, в основному в стінах, які позбавлені міцності. Як видно, ці два інструменти служать різним цілям - якщо один необхідний для буріння отворів в перегородках, то інший стане в нагоді для видовбування в самих різних матеріалах.

Як вибрати перфоратор

Перше, про що варто подумати при виборі агрегату: яке завдання буде ставитися перед ним? Наступний параметр, на який варто поглянути - сила удару. Отже, визначимо, вибираючи перфоратор, скільки необхідно джоулів для того, щоб він справлявся з поставленим завданням. Для експлуатації в квартирних умовах досить пристрою з показовою силою удару, яка дорівнює 3 Дж. Подібної потужності побутового перфоратора вистачить для того, щоб працювати з перегородками в житлових приміщеннях. Ударна сила у будівельних варіацій починається від 6 Дж, що дає їм можливість працювати з більш міцними матеріалами, начебто бетону і асфальту.

Наступний фактор, який варто врахувати - потужність агрегату. Від цього параметра також безпосередньо залежить сила удару, тому слід стежити уважно. Часто такі пристрої ділять саме за цим параметром. Можна виділити три види:

- Легкий. Вага - до 4 кг, а потужність такого агрегату має максимум 800 Вт. Це дозволяє досягати енергії удару до 3 Дж.

- Серединний. Вагова категорія цих моделей знаходиться на позначці 5-8 кг, сила удару доходить до 9 Дж, а потужність варіюється в діапазоні 800-900 Вт. Їх можна використовувати з матеріалами підвищеної міцності.

- Вага важких інструментів перевалює за 8 кг, при цьому потужність в 1.2 кВт і сила удару більше 17 кДж дає можливість їм вирішувати абсолютно різні завдання.

Ключовим аспектом можна назвати кількість оборотів обертання патрона. Часто темп впливає на те, як швидко вийде з ладу пробійник. З метою видалення сміття з каналів деякі моделі відрізняються меншим циклом обертання.

Залежно від фірми-виробника і моделі пристрій може мати свої конструктивні особливості. Однак в будь-якому випадку такий інструмент включає в себе двигун, механізм крутного моменту і функції удару, патрон. Останній елемент фіксується за допомогою стандартного варіанту SDS. Додатково можуть використовуватися інші системи і механізми, що розширюють функції пристрою. Наприклад, встановлюється механізм:

- зниження вібраційних впливів;

- фіксації зубила в відповідному положенні;

- контролю глибини різання отворів;

- запобігання попадання пилу всередину корпусу;

- перемикання режимів функціонування.

Це дозволяє також зробити застосування інструменту максимально комфортним.

Допоміжні опції

Пріоритетною складовою, яка необхідна крім безпосередньо потужності, є система глушіння удару. Вона продовжує період експлуатації інструменту і зменшує шумовий фон під час функціонування пристрою.

Також на інструмент додатково встановлюють захист від пилу, адже часто монтажні та демонтажні процеси супроводжуються великою кількістю пилу і бруду. Установка спеціального захисту дозволяє виключити забивання внутрішніх механізмів. В результаті інструмент не засмічується, що збільшує його термін служби.

Регулярне натискання на спусковий механізм ускладнює процес. Для вирішення подібних ситуацій на сучасні інструменти ставлять фіксатори механізму запуску. Він призначений для того, щоб прибрати необхідність регулярно активувати «Пуск». Крім того, інструмент включає контролер потужності, який можна зафіксувати в одному положенні для більш продуктивної роботи.