Facebook прискорить процедуру МРТ в 10 разів

Днями компанія Facebook включилася в незвичайний для себе проект: найбільша у світі соцмережа буде співпрацювати з Нью-Йоркським університетом в роботі над щтучним інтелектом для інтерпретації даних магнітно-резонансної томографії.

МРТ значно спрощує діагностику, але здебільшого це повільна і дороговартісна процедура. Часом пацієнтам доводиться проводити всередині апарату до години, що критично для дітей і людей з клаустрофобію. Низька швидкість МРТ пов’язана з тим, що машини довго аналізують необроблені дані, а потім перетворюють їх у візуальні образи. Фахівці Facebook спільно з Медичної школою Нью-Йоркського університету намір створити технологію, яка скоротить час МРТ, причому майже в 10 разів!

Дослідники вважають, що прискорити процес може штучний інтелект. Для отримання високоякісних знімків нейромережі буде досить короткого сканування, а прогалини алгоритм заповнить сам, грунтуючись на машинному навчанні. Головне при такому підході - мінімізувати ризик помилок, зазначає видання Fast Company.

Для тренування нейромережі дослідники з Нью-Йорка використовують бази даних про 10 000 клінічних випадків - всього близько 3 млн МРТ-знімків колін, печінки і головного мозку. Facebook в цьому проекті відповідає за технології комп’ютерного зору і візуалізації.

Дослідники вже оголосили, що опублікують вихідний код розробленого штучного інтелекту, щоб інші фахівці могли скористатися розробкою і поліпшити її.

Для Facebook ця розробка не має нічого спільного з бізнесом, зазначає CNN. Проектом займається дослідне крило компанії, яке співпрацює зі сторонніми групами вчених для вирішення різних питань у сфері штучного інтелекту. Раніше Facebook вже працювала над декількома схожими проектами, але жоден з них не був таким масштабним.

Якщо «прискорена МРТ» буде успішною, то в бідних районах, де томографів не вистачає, це дозволить приймати більше пацієнтів. Крім того, технологію можна масштабувати і на інші методи діагностики, наприклад, комп’ютерну томографію.

Варто зазначити, що штучний інтелект все частіше застосовується в різних областях медицини. Наприклад, недавно була створена нейромережа, яка визначає оптимальну дозу препарату при лікуванні раку мозку. Алгоритм запрограмований так, щоб знаходити компроміс між знищенням пухлини і ймовірними побічними ефектами.

Комплексное обследования в Европейском диагностическом центре МРТ, о котором можно подробнее узнать по ссылке edc.ru благодаря самому современному оборудованию, и ценному опыту квалифицированого персонала, поможет оперативно поставить точный диагноз различных заболеваний головного мозга, позвоночникка, суставов, мягких тканей, кровеносных сосудов, внутренних органов.