Мисливські ножі – це проміжна категорія ніж холодною зброєю, та універсальним інструментом. У цілому він повинен надавати посильну допомогу мисливцям і рибалкам в умовах дикої природи.
Спочатку це були ножі, якими можна було добити дичину, оббілувати її, обробити тушку і т. ін. Такий ніж може стати рятівником, якщо ви потрапили зовсім одні в глухому лісі.
Це була саме залізяка на всі випадки життя. Однак, з плином часу функції мисливських ножів дещо змінилися. З розвитком промисловості і винаходом досконаліших видів зброї можливості мисливця стали набагато ширше, ніж раніше.
Якщо раніше мисливці могли врятувати собі життя, обороняючись таким ножем від звіра, то зараз (за винятком рідкісних випадків) основним завданням такої зброї є застосування його в таборі: підготовка, білування, оброблення видобутку. Однак, змінивши свої функції, мисливські ножі не склали своїх позицій, доказом чого є величезна кількість різних видів таких ножів.
У широкому сенсі мисливський ніж – це ріжучий інструмент, що використовується для різних цілей у похідно-польових умовах, в тому числі і на полюванні. Лезо такого ножа, як правило двосічне і довге, саме тому такий ніж має хороші проникаючі здібності.
Сучасні мисливські ножі слід купувати виходячи зі своїх потреб, тому що від призначення ножа залежить його розмір, рукоятка, форма і довжина клинка, особливості конструкції.
Тому досвідчені мисливці мають кілька ножів, кожен під певні цілі. Мисливські ножі можна поділити на кілька видів, виходячи з їх призначення:
ножі, що відносяться до суто холодної зброї, які мають серед своїх предків ножі для добивання, єгерські та навіть бойові ножі. Вони потребують обов’язкової реєстрації та вписування номера в охотбілет.
ножі для обробки і свіжування дичини – як правило ножі, що мають короткі, широкі клинки, іноді зі зворотного боку присутній гак для розрізання шкіри. До цієї категорії відносять скінері, та універсальні клинки форми дроп-пойнт. Ножі цієї категорії можуть мати клинок, що коротше рукоятки.
ножі для господарських робіт - третя і, на наш погляд, найважливіша категорія.
Крім перших двох видів мисливських ножів, ми настійно рекомендуємо мати при собі ще і більш універсальний. Це широка категорія, до якої входять як невеликі ножі, якими можна нарізати щось або полагодити, так і величезні мачете, за допомогою яких можна виконувати функції сокири – нарубати гілок або чурбаків, очистити простір від заростей.
Резюмуючи все вищесказане, можна зробити висновок, що при виборі хорошого мисливського ножа, основним критерієм є його практичність. Не слід залишати без уваги і якість виготовлення і матеріали ножа, адже іноді саме від нього може залежати ваше життя.
Український ринок насичений великою кількістю красивих і на перший погляд, дуже якісних екземплярів. Однак знайти по-справжньому хороший ніж, який би відповідав усім необхідним вимогам, не так просто. При виборі ножа його привабливість і зовнішні дані мають останнє значення, в першу чергу це якість, практичність, ергономіка і міцність.