В якості надійного покрівельного матеріалу він використовується для покриття дачних будиночків і котеджів. Без нього не обходиться ні будівництво дерев’яних будинків під ключ, ні зведення різних господарських будівель, побутівок, торгових точок і павільйонів, ангарів і складів. А вигідно замовити цей матеріал можна на сайті https://pkprokat.ru/profnastil-s21/ компанії ПК Стройпрокат.
Переваги використання профнастилу
Популярність цього матеріалу обумовлена непоганим поєднанням його експлуатаційних характеристик з декоративністю і економічністю. Основними перевагами вибору профнастилу в якості покрівельного матеріалу є:
- доступна вартість,
- невелика вага і простота транспортування,
- простота і висока швидкість монтажу,
- довговічність,
- міцність і здатність витримувати великі снігові навантаження,
- водонепроникність
- хороші антикорозійні властивості,
- стійкість до атмосферних явищ і вітрових навантажень при хорошому закріпленні,
- стійкість до впливу сонячних променів, він не вигоряє і не змінює свій колір,
- вогнестійкість
- широка колірна гамма, що дозволяє вибрати варіант для будови практично в будь-якому стилі.
Цей матеріал добре поєднується з будь-якими будівельними матеріалами. Будівництво цегляних будинків, дерев’яних, бетонних та модульних конструкцій може гармонійно доповнити покрівля з профнастилу. В процесі експлуатації профнастил не потребує особливого догляду, що є додатковою перевагою його використання.
Проблеми використання профнастилу та способи їх ліквідації
При використанні цього матеріалу в якості покрівлі можуть бути виявлені і деякі недоліки.
- Основний з них - це високий рівень шуму, який проявляється під час дощу.
- Профнастил може нагріватися на сонці, але не більше, ніж багато інших покрівельні матеріали.
- Пошкоджений під час транспортування або монтажу профнастил менш стійкий до корозії.
- Високий ступінь герметичності покрівлі може бути порушена непрофесійним монтажем.
Ці недоліки можуть бути зведені нанівець при належному рівні професіоналізму покрівельників. Так, підвищений рівень шуму можна ліквідувати застосуванням звукоізоляційних матеріалів. У будь-якому випадку полімерне покриття профнастилу гаситиме звук сам по собі, а шум буде не такий значний, як у випадку використання в якості покрівельного матеріалу звичайного оцинкованого заліза. Від перегріву дахового простору позбавить пристрій якісного покрівельного пирога, створення належної теплоізоляції.
Для забезпечення належної гідроізоляції при укладанні профнастилу слід робити широкі стики внахлест і промащувати шви герметиком, як і місця кріплення на саморезах. Останнє дозволить не тільки підвищити вологостійкість покрівлі, але і захистить матеріал в місцях пошкодження від корозії.
При покупці слід ретельно перевірити матеріал на наявність пошкоджень, а також намагатися уникнути їх при транспортуванні і монтажі.