У наступні за цією подією роки ряди шанувальників Luwak активно поповнювалися, але їх ніколи не було так багато, як у Lavazza, Nescafe або Jacobs. Це не продукт mass market, він недешевий і на ринок надходить обмеженими партіями. А на сайті https://www.luwak-original.com.ua/ можна по доступній вартості замовити справжній Kaya Kopi Luwak.
Розкіш, народжена бідністю
Батьківщиною першого «лювака» називають острів Суматра, хоча Ява, Балі, Сулавесі, та й всі острови Малайського архіпелагу могли б претендувати на пальму першості. Починаючи з XVI і до другої половини ХХ століття Індонезія була голландської колонією з значними податками, що зростали з року в рік. І ці податки колонізатори вилучали в тому числі і в кавовому еквіваленті. Тому кожне зернятко кави цінували, а набіги бажаючих поласувати стиглими ягодами звірів вважали катастрофою.
Лувак, мусанг азійський або пальмова куниця - невелике, розміром з кішку, звірятко, з хвостом тієї ж довжини, що і тіло і світлими смужками на хитрій мордочці, частіше за інших ставав причиною таких катастроф. Вдень тварина спить, а вночі виходить «погуляти»: улюблені ласощі лувака - стиглі ягоди кави і підброджений пальмовий сік, через якого звіра називають ще й «пуншевою кішкою».
Наївшись кавових ягід, нічний злодюжка мітить територію екскрементами, які майже повністю складаються з кісточок - кавових зерен. А індонезійські остров’яни змушені були збирати ці наслідки життєдіяльності, вимивати зерна і обсмажувати, щоб віддати колонізаційний оброк. Як швидко вони вирішили спробувати самі вимиті з посліду зерна, невідомо. Але зробили це явно не в пошуках нових відчуттів, а заради ковтка напою, що бадьорить, який давав можливість вижити, працювати, годувати сім’ю. І ось тоді робочі з подивом виявили, що кава, видобута з екскрементів мусанга м’якша, духмяніша і смачніша звичайної.
Аборигени відразу не стали ділитися з завойовниками новим досвідом. Але коли після Другої світової війни колонізаторська епоха підійшла до кінця, а індустрія кави переживала важкі часи через неврожаї, підприємливі мешканці Суматри презентували цей продукт на світовому ринку.
Успіх перевершив всі очікування! А виручені суми досі вражають уяву: порція кави може коштувати до десяти доларів. Правда, за рік можна отримати лише 250-270 кілограмів справжнього «Копі Лувак», що пояснюється сезонністю видобутку і обмеженою кількістю тварин, що беруть участь в його виробництві.
Особливості виробництва кави Kopi Luwak
Насправді технологія обробки кавових зерен мало чим відрізняється від традиційної. Адже як відбувається виробництво звичного всім напою:
- ягоди збирають;
- звільняють кісточку сухим способом - висушуючи на сонці або в спеціальних машинах, або вологим - протираючи ягоди в агрегаті і змиваючи м’якоть;
- поміщають зерна в ванни на 3-4 дні для бродіння і ферментації;
- промивають і сушать.
І тільки потім обсмажують. А у випадку з Kopi Luwak всі маніпуляції здійснює цей кумедний звірок. Лувак замінює собою штат робітників сільськогосподарської ферми: сам збирає урожай, позбавляє зерно від м’якоті, ферментує шлунковими соками і ферментами кишечника, розщеплює протеїни, в результаті чого напій стає ще більш ароматним і смачним без звичної гіркоти. Господарям кавовій плантації залишається лише промити, висушити і обережно, щоб не зіпсувати ефект, обсмажити зерна.