В такому світі потрібно обов’язково мати захисний засіб від стресу, інакше недалеко до депресії і всяких нехороших думок, не кажучи вже про суттєве утраті для здоров’я.
Антидепресанти - не варіант: до них виникає звикання і формується резистентність. Та й жити постійно на таблетках навряд чи комусь хочеться. Необхідно шукати більш дієвий і довгостроковий метод, яким і є регулярні фізичні навантаження.
Тренування в залі, басейн або сауна відмінно розслаблюють після нервового робочого дня, а на сайті http://sofiyasport.com ви дізнаєтесь про київський фітнес-клуб «Софія Sport», де завдяки ефективним тренуванням під наглядом досвідчених інструкторів ви швидко позбудетесь і стресу і зайвої ваги, і інших негативів, а ваше тіло і психічний стан завжди будуть у відмінній формі!
Кому що вибрати від стресу?
Перебороти стрес за допомогою фітнесу дійсно можна, головне не перевищувати своїх фізичних і моральних можливостей, а також вибрати те, що дійсно подобається і найбільше підходить.
Наприклад, темпераментним і емоційним людям накопичену втому і агресивність допоможе зняти бокс, крос-фіт, тай-бо, єдиноборства, інтенсивний фітнес або рухомі різкі танці (хіп-хоп, денс-хол, стріт-денс, джаз-фанк).
Людям меланхолійним і інтровертним в цьому плані посприяє йога, каланетика, пілатес, басейн, дихальні практики, гімнастика, спокійні одиночні танці (наприклад, контемп, ліричний джаз).
Товариські і життєрадісні особистості зможуть прибрати наслідки стресу за допомогою бігу, рухомого фітнесу, запальних пластичних танців (бажано парні, наприклад, латина, бочата, сальса), командних видів спорту.
А прагматичні, сконцентровані і флегматичні люди повинні займатися тренуваннями в тренажерному залі, стрейчингу, пілатесом, фігурним катанням, фехтуванням, верховою їздою.
Як фітнес допомагає від стресу?
Під час стресу в кров активно викидаються гормони адреналін і кортизол, які сприяють великому продукування енергії. Виникає характерна реакція організму «бий або біжи», яка закріпилася на еволюційному генетичному рівні. Так, під час критичних ситуацій у нас є вибір: рятуватися від небезпеки або труднощів втечею або прийняти бій і чинити гідний опір. Якщо спасувати, то весь виділений гормональний коктейль почне руйнувати організм зсередини.
Адреналін викличе проблеми з серцево-судинною і нервовою системами, призведе до аритмії і тахікардії, спазму судин, дихальної недостатності, розладів сну, збудливості та надмірної агресивності. Кортизол посприяє посиленому накопиченню жиру, особливо в області талії і живота, набору зайвої ваги, гормональних розладів і нервовим порушень.
Вибираючи фітнес як спосіб конструктивної боротьби зі стресом, ви фактично реалізуєте одну з двох закономірних реакцій організму, тобто або б’єте, або біжите. Єдиноборства, бокс і силовий тренінг - це бій, фітнес-напрямки, танці і кардионагрузки - це біг.
Прислухайтеся до свого тіла - воно саме вам підкаже, яку реакцію краще задіяти в даний момент. Якщо не можете зчитувати свої статки і потреби організму, то орієнтуйтеся або на свій темперамент і відповідні йому види фітнесу та спорту (про них читайте вище), або беріть до уваги свій домінуючий спосіб життя.
Стрес дуже часто викликає безсоння, так як призводить до надмірного збудження нервової системи і погіршення гальмівних реакцій в головному мозку. Хоча саме сон дозволяє позбутися від наслідків стресових ситуацій, допомагає розслабитися і прийняти більш виважене рішення, яке не наламавши дров (як то кажуть, «ранок вечора мудріший»). Але як бути, якщо треба поспати, а не спиться? Відсутність нормального сну ще більше посилить стрес і призведе до агресивності.
Тут, знову-таки, краще рішення - фітнес і спорт. В даному випадку тренування раціональніше організовувати ввечері, це допоможе якісно підготувати тіло до сну. Завдяки фізичним навантаженням нормалізується рівень гормонів, тіло грамотно витратить адреналін і кортизол, а характерна втому м’язів посприяє швидкому засипанню.
Спробуйте після важкого і напруженого робочого дня піти на тренування і як слід позайматися. Будьте впевнені, що перший дотик до подушки закінчиться для вас моментальним зануренням в сон, ви навіть не помітите, як відключилися.