Лінзи квартальної заміни: у чому секрет їхньої популярності?

Сучасний ринок офтальмологічної продукції пропонує масу лінз, які об'єктивно тонше і м'якше моделей квартальної заміни. Але все ж вони популярні на українському ринку.

Тому є одне пояснення — лінзи на 3 місяці (дивіться тут https://luxlinza.ua/kontaktnye-linzy/na-3-mesyatsa) обходяться набагато дешевше аналогів частої заміни, а тим більше одноденних моделей. 

Упаковка лінз (4 шт.) Morning Q 38 на 3 місяці обійдеться 425 гривень. Це ціна за півроку 100% зору і свободи, який не дадуть ні одні окуляри. Для порівняння, упаковка гідрогелевих Solente Darena одноденної заміни коштують 380 гривень. З однією лише різницею - це ціна за 30 лінз, яких вистачить на 15 днів. Приблизно така ж різниця в ціні буде з 2-тижневими засобами корекції.

Кілька слів про матеріали 

Оптику квартальної заміни виготовляють з декількох видів гідрогелю, тому різні моделі розрізняються показниками газопроникності і вмісту вологи. Єдине, що їх об'єднує - це підвищена міцність і стійкість до механічних пошкоджень. Нехай вони не настільки м'які, як одноразові або 2-тижневі моделі, але їх набагато простіше надягати, знімати і промивати.

Лінзи на 3 місяці, незважаючи на їх доступність, мають чудові оптичні характеристики. Вони забезпечують 100% зір (включаючи периферійне) при будь-якому освітленні. Високий рівень вмісту вологи (понад 45%) робить їх комфортними та безпечними в плані виникнення синдрому сухого ока. При дотриманні правил носіння та догляду, оптика квартальної заміни настільки ж безпечна, як аналоги частої заміни. 

У чому переваги лінз на 3 місяці?

1.    Вони обходяться дешевше моделей частої заміни;

2.    Високий рівень вмісту вологи робить їх м'якими та комфортними;

3.    Вони забезпечують відмінну периферійний зір;

4.    Їх зручно одягати і промивати;

5.    Багато моделей мають захисний УФ-фільтр.

Коротко про недоліки, або як носити лінзи на 3 місяці?

Головним недоліком квартальної оптики називають низький рівень газопроницаемости (15-20 Dk / t), що безпосередньо впливає на режим носіння. Носити ці засоби корекції дозволено тільки вдень, а вночі їх доводиться знімати, обполіскувати і опускати в контейнер зі свіжим розчином. Крім цього, оптику доведеться дезінфікувати і обробляти ферментним розчином. Так ми плавно підходимо до другого недоліку - досить складного догляду.

Останнім недоліком називають схильність гідрогелю до пересихання. Особливо це стосується користувачів, які багато часу проводять перед монітором. Для збереження рівня рідини в тілі контактного кошти доводиться користуватися зволожуючими краплями. А ще промивати оптику розчином з гіалуроновою кислотою. В іншому ж це сучасний і безпечний метод корекції зору.