Заправка кондиціонерів: необхідність проведення, алгоритм процедури

Технічне обслуговування транспортних засобів - це обов'язковий захід, що вимагає відповідальності і уважності автолюбителя. Ці заходи допомагають виявити несправності в роботі автомобіля і усунути їх. Особливо це стосується автомобільних кондиціонерів. Їм потрібні чистка і заправка, як і іншим компонентам.

Багато автовласників нехтують цим, вважаючи, що нічого поганого не трапиться, якщо пропустити кілька заправок. Насправді, цю процедуру треба здійснювати своєчасно.

Навіщо потрібно заправляти кондиціонер

Кожна деталь в машині функціонує на знос. Кондиціонер не є винятком. Він також страждає від колосальних динамічних навантажень, шумів і вібрацій, постійних перепадів температур, пилу. Не дивно, що при відсутності догляду та діагностики кондиціонер виходить з ладу.

Особливо сильно страждають патрубки. Ущільнювачі на них з часом зношуються, через це вони втрачають герметичність. Рано чи пізно це призводить до витоку фреону.

Щоб уникнути поломок і несправностей, потрібно проводити профілактичні заходи, а саме: перевіряти комплектуючі системи кондиціонування транспорту, прибирати частинки пилу і бруду, оглядати ущільнювачі і при необхідності їх змінювати, купувати якісні мастильні матеріали і фреони. Тоді господар авто назавжди забуде про неприємності.

1

Заходи проводяться раз на рік або два. Все залежить від частоти експлуатації.

Коли необхідно заправляти кондиціонер в машині:

  • ремонт патрубків кондиціонерної системи;
  • усунення іржі;
  • оновлення герметиків і ущільнювачів.

Заправка автокондиціонера проводиться після діагностики. Можливо, що з системою не все в порядку, і спочатку потрібний ремонт.

Що потрібно для заправки

Для заправки автомобільного кондиціонера власникові не доведеться купувати нічого складного. Водієві знадобляться:

  • шланг;
  • штуцер;
  • трійник;
  • манометр;
  • літр фреону.

Що стосується марки фреону, то для сучасних моделей краще використовувати 134а. У машин, випущених до 1990 року, переважно заливають 12. У будь-якому випадку рідина повинна бути якісною.

2

Щоб визначитися, який саме фреон необхідний конкретній марці автомобіля, треба відкрити капот. Зазвичай там виробник розміщує інструкцію, які засоби можна застосовувати для тих чи інших систем, а які - ні. Кондиціонерів це теж стосується. Якщо ж опис відсутній, то доведеться зайти в інтернет: пошукати статті, технічні характеристики або посидіти в тематичних чатах.

Покрокова інструкція

У заправці автомобільного кондиціонера немає нічого складного. Тут впорається і новачок, який тільки недавно почав займатися автомобілями.

Отже, як заправити кондиціонер:

  • зняти заглушку (виготовляються з пластика або гуми) з регулятора тиску в кондиціонері;
  • зібрати трійник, манометр і штуцер;
  • під'єднати шланг і ємність з фреоном;
  • завести двигун і заправляти протягом п'яти хвилин;
  • подивитися на манометр - тиск повинен бути нормальним (при низькому слід повторити, при підвищеному - зупинитися).

Після проведеної процедури необхідно перевірити правильність заправки. Досить подивитися на рідину через отвір в осушувачі. Ні в якому разі не повинно бути бульбашок. Якщо вони є, то заправка проводиться заново. Стався збій.

Головне - вчасно все проводити, тоді автомобіль буде нормально працювати. Не треба доводити до стану, коли майстер автосервісу вже нічим не допоможе.