Оцінка подібного обладнання повинна бути комплексною. Ретельно вивчайте всі параметри пропонованого світильника, незалежно від того, офісний він або декоративний, - благо їх не так вже й багато. І якщо вас цікавлять дійсно якісні, функціональні і красиві лампи настольні, підібрати найбільш підходящу вашим запитам модель ви зможете купити в інтернет-магазині sloboda-shop.com.
Вибираємо тип настільної лампи
Ключова характеристика - тип використовуваного джерела світла. Саме від нього повинен відштовхуватися грамотний вибір настольної лампи. Він зводиться по суті до 4 варіантів:
- Лампа розжарювання. Головний і вже чи не єдиний плюс - ціна: це найдоступніші лампочки. В іншому вони серйозно застаріли. Термін служби невеликий (в середньому 1000 год), споживання енергії, як і нагрівання, під час роботи, високе, а колірна температура обмежена.
- Галогенні лампи. Фактично це теж лампа з ниткою розжарювання, але її колба заповнена особливим газом (пари брому або йоду). За рахунок цього вона і працює довше в 2-3 рази, і енергії споживає менше. При цьому можна робити лампочки набагато компактнішими - для особливо витончених світильників.
- Люмінесцентна лампа. Її ще називають енергозберігаючою, адже вона економічніша в рази. Але таке джерело може мерехтіти і мати холодний відтінок світла, від чого очі втомлюються. Відзначимо і вміст у ньому парів ртуті: для дитячої, де настільну лампу легко розбити, не найкращий вибір.
- Діодна лампа. Вартість світлодіодів - найвища серед описаних лампочок. Але це з лишком компенсується перевагами! LED-лампи яскраві, але економічні, працюють десятиліттями, не нагріваються і безпечні - плюс асортимент розмірів, форм і колірної температури найширший!
Так як вибрати настільну лампу часто можна вже з вбудованими джерелами світла, треба оцінити їх характеристики відразу. По-перше, лампочки повинні бути потужними в міру: тьмяне світло дратує, але і надто яскраве при відображенні від паперу на столі стомлює.
Для лампи розжарювання оптимально 60 Вт, для діодів - 5-8 Вт. Також можна орієнтуватися на світловий потік - в районі 300-500 лм. По-друге, дізнайтеся колірну температуру. Вона буває теплою (3000 К, з жовтим відтінком), нейтральною (близько 4000 К, біле світло) або ж холодною (від 5000 К, з синявою). Остання допомагає збиратися при роботі, жовта розслабляє для відпочинку, а біле світло універсальне і підійде в будь-якій ситуації.
Не забуваємо про ергономіку настільних ламп
Вибір настільної лампи також зобов’язаний враховувати і зручність її використання. У цьому питанні найбільш помітну роль відіграють такі чинники:
- Регулювання корпусу. Оцініть, чи легко підлаштувати світильник під свої умови. В ідеалі ви повинні мати можливість змінити висоту абажура і скорегувати напрямок світлового потоку. Найзручніше це робити в тому випадку, якщо лампа має гнучку ніжку - тоді все регулювання будуть простими і швидкими.
- Керування. Найбільш комфортне включення і виключення світильника має на увазі наявність кнопки безпосередньо на корпусі, а не на кабелі, що живить прилад. Сучасні моделі пропонують і зовсім відмовитися від кнопок - в них настільна лампа керується сенсором. Важливо тільки переконатися, що він спрацьовує точно і без помилок.
- Налаштування світла. Вище, в словах про те, як вибрати настільну лампу в залежності від типу ламп, ми говорили про їх потужність і температуру - але у просунутих моделей ви можете регулювати їх самі! Це зручно, якщо ви хочете тонко налаштувати світло під конкретні завдання. Наприклад, зробити яскравіше і «холодніше» для роботи або приглушити, як нічник.