Японська кулінарна філософія

Язик, який хоч раз куштував справжню японську кухню, не повернеться назвати її простим куховарством. Це справжнє мистецтво, яке ЮНЕСКО визнало всесвітньою культурною спадщиною. Натуральний смак, особлива естетика, увага до деталей - ось, що відрізняє японську кулінарну філософію. Вона є відображенням всієї культури Країни висхідного сонця: поезії, музики, живопису.

Витоки кулінарного мистецтва

Початок історії японської кулінарії датується епохами мезоліту і неоліту. Основою раціону, як і зараз, були морепродукти. Популярну в Японії страву сябу-сябу винайшли якраз тоді. Його готують прямо під час трапези. Споживач сам опускає скибочку м'яса в горщик з окропом. Пара секунд, і можна відправляти в рот. Потрапивши в минуле, сучасний японець не видав би себе за обідом.

До цього дня на островах готуванню приділяють мінімум уваги. Куди важливіше в японській традиції натуральний смак і свіжість продуктів. Про це теж дбали споконвіку. Щоб довше зберігати продукти свіжими, стародавні японці використовували холодильні ями і консервацію сіллю.

Рис з'явився в III столітті до нашої ери. На неродючих острівних землях він став не просто продуктом раціону, а грошовою одиницею. Ним винагороджували самураїв. До цього дня японці поважають рис. Він присутній практично в кожній страві.

Як бачимо, витоки японської кухні заклали ще до нашої ери. Це не дивно для країни, в якій так шанують традиції.

Хочете поринути в кулінарну культуру Країни висхідного сонця? У вашому розпорядженні японська кухня доставка. Спробуйте справжню екзотику.

Кулінарний вплив

До 1868 року в Японії діяла політика національного самітництва. Але це не вберегло острівну кухню від впливів чужих кулінарних традицій. Подивимося, що і як запозичили японці.

  1. Палички для їжі. Складно уявити японське застілля без цих традиційних столових приборів. А тим часом їх першими стали використовувати китайці.
  2. Соєвий соус. Ще один невід'ємний компонент японської кухні. Його рецепт японські кухарі також підгледіли у своїх західних сусідів.
  3. Локшина удон. Традиційне японське блюдо, яке потрібно їсти смачно прицмокуючи, теж не власний винахід. Локшину, знову ж таки, спочатку розсмакували в Піднебесній. Навіть назва походить від вонтонів, китайських пельменів.
  4. Темпура. Обсмажені в клярі креветки, рибу і овочі привезли в Японію християнські місіонери. Хрустка скоринка дуже сподобалася місцевим гурманам. Але не християнство. Його японці відкинули разом з "солодощами південних варварів": цукерками і печивом.

Хочете скуштувати справжні японські традиції? Тоді замовляйте суші і роли в Одесі.

Головні секрети: простота і мінімалізм

Японські кухарі намагаються не порушувати гармонію природи. Тому їх приготування гранично просте. Ніякого багатогодинного тушіння і запікання, як прийнято у нас. В Японії важливо зберегти первозданність продуктів.

Порції завжди невеликі. А самі японські страви дуже лаконічні. Більше уваги приділяється подачі. Навіть просто скибочки сирої риби, сашимі, можуть стати витвором мистецтва. У всьому витончений мінімалізм і легкість.