Прання паром
Про переваги прання паром давно знали в пральнях і хімчистках, але в домашні пральні машини цю технологію впровадили не так давно. Головне призначення прання парою — позбавлення білизни заломів і прим’ятостей, полегшення прасування, знезараження матеріалів й усунення неприємних запахів. В процесі прання пара розчиняє залишки мийних засобів і знищує алергени. Дана технологія дозволяє прати навіть без води: лише освіжити тканину парою, розгладити складки та нейтралізувати неприємні аромати.
В пральних машинах LG така функція називається True Steam, в Electrolux (включаючи бренд AEG) — SteamSystem, в Miele — SteamCare. Причому пральна машина від брендів Miele та LG обладнується окремим парогенератором, а в моделях Electrolux пару утворює той самий елемент, який нагріває воду.
У моделей з окремим парогенератором можна змінювати силу подачі пари, тобто індивідуально підбирати параметри для різних типів тканини й ступенів забруднення. У машинках Electrolux це робиться через програми «Бавовна», «Синтетика», «Освіжити».
Жодної плямочки
Якість прання визначається здатністю машинки видаляти забруднення. Тому виробники регулярно впроваджують нові технології для боротьби з плямами різного походження.
Лінійка пральних машин Sensoric від Siemens оснащена функцією StainRemoval, призначеною для видалення 16 видів плям. Користувачеві необхідно обрати на сенсорному екрані тип забруднення, а відповідний алгоритм прання пристрій підбере самостійно.
Машинки Hotpoint-Ariston справляються одразу з 20 різновидами плям. Спеціальна програма підбирає температуру прання так, щоб активні мийні агенти — ензими — максимально впоралися з поставленим завданням, а також визначає ступінь механічного впливу на пляму, щоб прання було безпечним для тканини.
Іншим шляхом пішли розробники Samsung, встановивши в пральні машини функцію інтенсивного замочування (Bubble Soak). Білизна попередньо витримується у спіненому розчині мийного засобу з бульбашками Eco Bubble, що, заглиблюючись в тканину, розбивають структуру плями. В результаті виріб делікатно очищається від забруднень різного типу.
Автодозування засобів для прання
Підбирати на око кількість прального засобу незручно, тому виробники передбачили можливість автоматичного дозування. Засіб завантажується в пральну машину, а потім поступово використовується з кожним циклом прання. Машинка сама розраховує, скільки речовини потрібно для конкретної програми.
У Siemens ця технологія називається i-Dos, у Miele — Windows (функція передбачена не тільки для рідин, але і для порошку). Окремий пристрій Autodoc (AWD10) встановлюється на кришку пральної машини або монтується на стіну, з’єднуючись з машинкою шлангами для води та порошку, а також кабелем комунікації.