Перш за все, потрібно визначитися з об’ємом бойлера. Наприклад, якщо в будинку проживає троє людей, користуючись душем, двома кранами і ванною, прилад можна брати об’ємом до 100 літрів. В такому випадку швидкість нагрівання підійде - 90 градусів за 2 години.
Якщо ж члени сім’ї дуже люблять приймати ванну, то обсяг і потужність бойлера повинні бути більше. Загалом, з кількості людей в сім’ї можна зробити наступні розрахунки:
1-2 людини - 50-80 літрів;
3 людини - 80-100 літрів;
для 4-5 осіб - 100-120 літрів;
для 5-7 осіб - 120 150 літрів.
В інтернет-магазині santehservis.dp.ua ви можете купить бойлер потрібного об’єму, до речі саме зараз багато моделей пропонуються з суттєвими знижками, поспішайте!
Бойлер: конструктивні відмінності
Після того, як ви визначилися з кількістю води, яку буде витрачати сім’я, то можна приступати до вибору пристрою.
Електричні бойлери діляться на два види: Накопичувальні (ємні) і проточні (компактні).
1. Накопичувальні - містять в собі певну кількість води і періодично підігрівають її до встановленої температури. При покупці такого бойлера важливо вибрати правильний обсяг. Апарат з зайвим обсягом буде нагрівати «зайву» воду, а отже і споживати більше електрики.
2. Конструкція проточних бойлерів передбачає нагрів безпосередньо в процесі проходження води по контуру обігрівача. Але нормально працювати апарат буде тільки за умови, що відкритий тільки один кран. Якщо ж включити воду в декількох точках, то бойлер не встигне її підігріти. Найпростішого проточного бойлера вистачить хіба що лише для миття посуду, а от щоб підігріти воду для душа, знадобитися більш потужний апарат, від 6 кВт.
Який вибрати тен
Водонагрівачі бувають з мокрим теном і сухим. Вважається, що з сухий тен краще, тому що прямого контакту з водою немає, а значить він довговічніший. При цьому ціни будуть дорожчі. Більшість сучасних моделей оснащені сухими тенами, які знаходяться за стінкою бака. Це має свої плюси: менше ймовірності перебоїв, на приладі не утворюється накип, а сам нагрівач служить довше.
Бойлери з мокрим теном коштують дешевше, але при цьому апарат довше нагріває воду і більше схильний до поломки.
Додаткові функції
Для зручності у використанні бажано, щоб бойлер мав наступні функції:
- Терморегулятор, який дозволяє контролювати температуру води в баку.
- Високоякісна теплоізоляція для збереження температури в бойлері протягом тривалого часу.
- Магнієвий анод. Він дозволить уникнути сильної накипу всередині, а тієї, яка з’явиться, додасть пухку форму.
Ризики використання
Головна проблема використання бойлерів - застаріла проводка. У старих будинках електричні мережі не готові до таких навантажень. При цьому в нових будинках проблем з установкою водонагрівачів не виникне.