Навіщо потрібно робити аналіз води і де його зробити?

Здоров'я людини безпосередньо залежить від якості води, яку вона п'є. Убезпечити себе можна, перевіривши хімічний склад води. Про важливість аналізу води і особливості його проведення.

Цілі проведення аналізу води

Чи довіряєте ви якості води, яку вживаєте? Це питання може стосуватися звичайної водопровідної рідини, магазинного товару або води, взятої з особистої свердловини. Хімічний аналіз води є актуальним в будь-якому випадку, якщо ви прагнете:

  • Зберегти здоровя.

Компоненти, що містяться в рідині, можуть несприятливо впливати на життєдіяльність організму. Так, марганець надає токсичний і мутагенний ефект, а надлишок заліза - причина розвитку алергії, сухості шкіри, виникнення виразки шлунка і дванадцятипалої кишки. Аналіз води допоможе виявити і шкідливі мікроорганізми.

  • Продовжити термін експлуатації техніки.

Тривалість функціонування апаратури, принцип роботи якої пов'язаний із застосуванням води, безпосередньо залежить від її якості. Проведіть хімічний аналіз води - і ви забезпечите безперебійну роботу посудомийної або пральної машини, бойлера і навіть праски.

  • Встановити правильний фільтр.

Очисні прилади, що встановлюються на домашній кран, ефективні тільки в тому випадку, якщо проведений детальний хімічний аналіз води і відомо, які компоненти в неї входять. Тільки так можна придбати фільтр, дія якого спрямована на очищення від певних елементів.

Як дізнатися про склад води?

Здається, що ви п'єте найсмачнішу і чисту воду? Навіть в цьому випадку лабораторний аналіз води не завадить. Шкідливі домішки іноді не видно неозброєним поглядом, але спеціальні методики, що застосовуються фахівцями, дозволяють дізнатися про якість ресурсу. Щоб результат був достовірним, потрібно:

  • відкрити водопровідний кран на 10-15 хвилин;
  • в якості контейнера можна взяти чисту пластикову пляшку об'ємом 1,5-2 літри;
  • тару і кришку необхідно до відбору ретельно промити, не використовуючи миючі засоби, обполоснути і висушити;
  • аналіз якості води буде максимально достовірним, якщо набирати її в тару тонкою цівкою по стінках, виключаючи утворення бульбашок;
  • після повного заповнення (в тарі не повинно залишитися повітря) ємність закривається щільно кришкою;
  • до проби додається листок з інформацією (ваші контактні дані та адресу, джерело відбору, час відбору).

Лабораторний аналіз води, проведений фахівцями в спеціально обладнаному приміщенні, дозволить встановити, наскільки джерело чисте, як часто можна з нього вживати воду, чи потрібно купити додаткове очисне обладнання і яке саме. Рекомендовано регулярно стежити за складовими ресурсу. Це допоможе вчасно помітити зміни складу і зрозуміти, як його відкоригувати.