Дизайнери розповідають, як правильно вибрати плитку для ванної кімнати, а в інтернет-магазині https://plitka.kiev.ua/plitka?filters=281:382 можна вигідно придбати цей оздоблювальний матеріал відомих брендів, причому саме зараз на багато колекцій досить привабливі знижки, поспішайте!
Параметри вибору оптимальної плитки для ванної
Стандартні технічні характеристики включають в себе міцність, товщину, водостійкість, зносостійкість, стійкість до світла. Вони є визначальними і впливають на вартість.
Перед тим як визначитися з вибором, враховують:
- Площу санвузла - в невеликому економічніше брати кераміку маленьких розмірів, так як великі формати при різанні дають підвищений відсоток відходів.
- Розташування предметів сантехніки - від цього залежить схема укладання.
- Елементи дизайну - іноді незвичайні предмети декору (наприклад, стильні світильники) можуть задати ключову ідею всього дизайну.
Розрізняють підлогові і настінні плити. Виробники полегшують вибір покупцям, випускаючи ванний комплект, куди входять обидва види, виконані в одному стилі і колірній палітрі. Але найчастіше для кожного ремонту окремо підбирається індивідуальне поєднання матеріалів. Настінна позначається на упаковці позначкою долоні. Як правило, вона тонша підлогової, тому укладати її на підлогу категорично не рекомендують. Плитка на підлогу міцніше за рахунок товщини і має неслизьку поверхню. Позначається на упаковці позначкою відбитком ноги.
Поверхня оздоблювального матеріалу буває глянсовою або матовою. Глянецева покрита глазур’ю, тому бризки води, висихаючи, залишають на ній помітні сліди, зате її простіше мити. На матовій за рахунок пористої поверхні не так видно забруднення, але відмивати їх набагато важче.
Матеріал плитки
Вибираючи плитку, потрібно знати, що в залежності від сировини вона різниться за видами.
- Кераміка - суміш глини, піску і кварцу. Має хорошу міцність, а різноманітність відтінків робить її найбільш затребуваним оздоблювальним матеріалом.
- Клінкер - суміш глини і оксидів мінералів. Відрізняється підвищеною міцністю і гідроізоляцією. За зовнішнім виглядом повторює обриси цегли, колірна гамма представлена також цегляними відтінками.
- Керамограніт - хіт останніх років. Складається з глини, каоліну, піску. Всупереч назві, не містить граніту, але схожа на нього за всіма характеристиками. Має найнижчий відсоток водопоглинання, стійкий до стирання. Крім стандартних кольорів, є варіанти, що імітують дерево, натуральний камінь, піщаник.
Всі різновиди бувають як глянцевими, так і матовими.
Яка плитка краща для ванної кімнати: вибираємо дизайн
На ринку будматеріалів таке розмаїття фактур і відтінків, що вибрати якийсь один вид стає проблемою. Щоб систематизувати, прийнято ділити їх за видами дизайну.
1. Мозаїка. Найцікавіша в плані можливостей дизайну. Нею можна викласти конкретний узор. А якщо правильно підібрати сусідні відтінки, можна домогтися насиченого глибокого кольору обробки.
2. Печворк. Підходить для оформлення стінових панелей і підлоги. Найчастіше має квадратну форму і не повторюється кольоровий візерунок загальної тематики. Обробляти повністю всі поверхні печворк дизайнери не радять - буде виглядати занадто строкато. Краще зробити акцентну стіну. А ось викладена на підлозі, вона створює відчуття затишного клаптикового килима.
3. Моноколор. Кахель має рівно забарвлену поверхню без переходів. Незважаючи на простоту, за допомогою таких квадратів можна викласти соковитий візерунок, підібравши контрастні відтінки. Або знайти відповідні кольори і скласти з них градієнт.
4. Природна тема. Сюди відносяться малюнки у вигляді квітів, листя, гілок дерева. Оригінально виглядає акцентні стіна, оформлена за допомогою квіткового узору. Для більшого ефекту вибирають опуклий рельєфний малюнок. Морська тематика підходить ванній кімнаті краще за інших. Створити потрібний настрій допоможуть відповідні малюнки, а також вся палітра кольору від ніжно-блакитного до бірюзового.
Натурально виглядає обробка під камінь, вона майже не відрізняється від оригіналу. Особливою популярністю користується імітація мармуру, граніту, травертину і онікса. Така обробка добре поєднується з імітацією дерева. Ванна, оброблена під дерево, виглядає розкішно. Виробники випускають моделі, що імітують не тільки відтінок і малюнок, але і структуру деревини. Можливі варіанти, що повторюють як поздовжній, так і поперечний зріз. Такі моделі добре поєднувати з теплими підлогами, тоді візуальний ефект доповниться тактильним.