В Україні ж єдиним місцем де застосовується радонотерапія є курорт Хмільник, зокрема санаторій "Поділля", про який детальніше можна дізнатися на сайті https://radon.com.ua/ru/. Проведені дослідження підтвердили, що місцеві мінеральні води володіють цілющими властивостями саме завдяки вмісту радону. Вкрай важливо, що санаторій пропонує природні радонові ванни складного складу, саме вони мають найбільшу біопозитивну дію на імунну систему людини.
Широкий спектр застосування
Бальнеологічні процедури з радоновими водами мають приголомшливий ефект. Вони допомагають:
- при захворюваннях серцево-судинної системи;
- порушеннях обміну речовин;
- захворюваннях опорно-рухового апарату;
- хронічних захворюваннях шлунково-кишкового тракту;
- захворюваннях нервової системи;
- хронічних запальних захворюваннях жіночих статевих органів з гормонально-залежними новоутвореннями;
- простатиті;
- цукровому діабеті;
- подагрі;
- ожирінні;
- геріатричних (старечих) захворюваннях.
Але і це ще не все. Процедури з радоновими водами допомагають зняти біль, заспокоїти, привести в норму артеріальний тиск і роботу серця, сприятливо впливають на центральну нервову систему.
Відмінний оздоровлюючий ефект
Одним з найбільш затребуваних і, що вже приховувати, древніх методів лікування за допомогою радону (цілющі властивості вод Баден-Бадена були відомі ще римським легіонерам) є ванни. Інтерес і любов саме до цієї процедури цілком зрозумілі. Адже ванна - це подвійна користь в одній процедурі. По-перше, радон бореться із захворюваннями людини. По-друге, дає його організму загальний оздоровлюючий і тонізуючий ефект.
Зазвичай радонові ванни призначають курсами, поєднуючи з іншими видами терапії, наприклад, масажем або грязелікуванням. В середньому потрібно від 12 до 15 процедур. Але визначити точну кількість, необхідне конкретній людині, може тільки лікар.
До речі, прийом радонових ванн - це ще й справжнісіньке задоволення. На 10-20 хвилин людина занурюється в воду, нагріту приблизно до 36 градусів. Та не звичайну, а мінеральну! Адже саме поєднання випромінювання, що виходить від радону, і мінеральних вод дає найсильніший лікувальний ефект.
«Еліксир» краси
Доведено: радонові ванни можна використовувати і в косметичних цілях. Наприклад, під силу їм омолодити шкіру, впоратися з висипом вугрів і навіть допомогти загоїти рани. Крім цього, були проведені дослідження, які показали: радонові процедури допомагають зробити шрами, що залишаються після операцій, менш помітними.
А ще радонові ванни - відмінний борець із зайвою вагою. Завдяки тому, що речовина нормалізує обмін речовин, непотрібні кілограми просто тануть на очах. До речі, останнім часом саме ця властивість радону користується особливим попитом. Але не варто думати, що радон все зробить сам. Він лише дасть поштовх, а підтримувати ефект доведеться самим, звертаючи увагу на своє харчування і не забуваючи про спорт.
Протипоказання
Радонові ванни переносяться набагато легше, ніж грязьові та інші подібні процедури. Але перш ніж ви вирішите пройти курс лікування радоном, слід проконсультуватися з лікарем, дізнатися про наявні протипоказання.
Радонові ванни не рекомендується приймати при захворюваннях крові (в тому числі при вираженій лейкопенії), стенокардії четвертого функціонального класу, гіпертиреозі, епілепсії, гострих запальних захворюваннях, а також при будь-якій стадії променевої хвороби і / або наявності доброякісних і злоякісних пухлин. Не забувайте, що радон - це радіоактивний газ, тому захоплюватися ним не варто і вагітним жінкам.