Як правильно вибрати спецвзуття

Спецвзуття дозволяє працювати в безпеці, не відмовляючись від комфорту. В даний час будь-яке робоче середовище вимагає особливої ​​уваги, компанії все частіше повинні дотримуватися норм, які зобов'язують до використання спецвзуття.

Нижче детально представлені критерії вибору спецвзуття, в залежності від вашого робочого середовища і ролі в компанії, а на сайті https://talan.ua/index.php?route=product/category&path=88_89&limit=25 компанії TALAN ви зможете ознайомитись зі зразками захисного, робочого і спецвзуття, а також замовити потрібну модель по найкращій вартості.

Як вибрати спецвзуття?

Для вибору спецвзуття ви повинні враховувати ряд критеріїв, які не тільки пов'язані з безпекою людей, такі як клас захисту і необхідний додатковий захист, а також ті, які пов'язані із зовнішнім виглядом взуття та комфортом людей, які будуть його носити, наприклад, використовувані матеріали і форма взуття.

Якщо ви працюєте в Європі, ви повинні переконатися, що взуття, яке ви обираєте, має маркування EU. Вам також необхідно буде переконатися, що взуття повністю відповідає стандартам безпеки, пов'язаними з ризиками у вашій діяльності. Для спецвзуття стандарт EN ISO 20345: 2011 визначає різні критерії, які необхідно враховувати в залежності від необхідного типу захисту.

При виборі взуття необхідно враховувати відмінності, пов'язані, головним чином, з наявністю захисного підноска, а саме:

- спецвзуття EN ISO 345: ударостійкий захисний підносок 200Дж.

- спецвзуття EN ISO 346: ударостійкий захисний підносок 100Дж.

- спецвзуття EN ISO 347: захисний підносок відсутній

Чому потрібно носити спецвзуття?

Травми ніг предстваляет собою близько 7% робочих травм. Захисне взуття повинно надаватися, ремонтуватися і замінюватися роботодавцем. Співробітники повинні носити спецвзуття щоразу коли вони працюють або переміщуються в зонах ризику. Трудова інспекція має право покарати роботодавця, якщо він не надає кожному співробітнику належне спецвзуття.

Подібні аксесуари призначені, в першу чергу, для захисту ніг, проте, взуття класу ESD, дозволяє також захищати електронні компоненти від електростатичного розряду.

Яке спецвзуття вибрати?

Вибір спецвзуття буде залежати від рівня захисту, який вам потрібен, з урахуванням критеріїв комфорту, зовнішнього вигляду і ціни. Все спецвзуття, що відповідає стандарту EN ISO 20345: 2011, оснащена підноском для захисту від роздавлювання, який витримує енергію в 200 Дж. Спецвзуття також повинно бути максимально протиковзким на гладких і жирних підлогах в промисловому середовищі, а підошви повинні бути стійкими до нафтопродуктів. Необхідно також перевірити, чи є підошви антипрокольними, зокрема, для роботи в механічних цехах, антистатичними, особливо для роботи в цехах з електростатичним розрядом, або вогнестійкими, наприклад, для зварювальних цехів. Взуття також повинне бути досить зносостійким, щоб служити як можна довше.

Після визначення необхідних видів захисту одним з перших критеріїв вибору найбільш зручного взуття стане визначення того, чи можуть зацікавлені співробітники носити низьке взуття або віддадуть перевагу чоботам. Потім ви зможете вирішити, буде це шкіряне чи тканинне взуття, можливо, воно буде виготовлене ​​з полімерних матеріалів, щоб забезпечити хорошу герметичність. Обраний матеріал часто визначає вагу взуття: чим легше матеріали, тим комфортнішим буде взуття. Іншим важливим елементом, який слід враховувати для зручності взуття, є тип матеріалу, використовуваного для захисного підноска.

Як правило, спецвзуття має великі розміри, слід уникати замовляти взуття менших розмірів, ніж зазвичай носять співробітники, тому що виробники знають, що зі спецвзуттям носяться товсті шкарпетки або навіть захисні шкарпетки, щоб поліпшити комфорт користувача.