Як зрозуміти, що дитина готова до поїздки
Найпростішим критерієм того, що ваша дитина готова до табору, буде її самостійність - чи може вона сама одягнутися по погоді, зібрати свої речі і відрізнити їх від речей інших дітей, зачесатися (актуально для дівчаток з довгим волоссям), заснути без казки і складного домашнього ритуалу? Звичайно, бажання дитини - дуже важливий фактор, і найчастіше достатній.
Який дитячий табір вибрати
Вибираючи місце і програму, оцініть, як забезпечується безпека табору і дітей. Не тільки фізична, а психологічна: чи є в таборі психолог, скільки вожатих на яку кількість дітей (чим більше, тим краще). Дізнайтеся, як давно існує табір (перший виїзд «новачків» завжди буде «пробним» зі своїми накладками).
Дуже важливий пункт - строгість правил і їх дотримання: чи є правила, порушення яких призведе до виключення з табору? Якщо так - це добра ознака! Якщо є можливість, відвідайте територію табору до початку його роботи, познайомтеся з директором, щоб вибрати дитячий табір. Обов'язково оцініть умови медичного супроводу та харчування (власна їдальня чи привізна).
Важливий критерій - скільки у дітей вільного часу: чим його менше, тим краще. Те ж стосується і гаджетів: якщо є обмеження на користування телефоном та іншою технікою, значить, табір готовий займати дитину різними активностями, яким телефон швидше заважає. У цьому контексті корисним буде вивчення дитиною іноземої мови, і якщо для свого малюка ви обрали табір карпати, на сайті childcamp.com.ua ви знайдете перелік кращих спеціалізованих таборів, де з вашою дитиною будуть займатися досвідчені турботливі носії англійської мови
Вивчаючи відгуки, звертайте увагу не на оцінки «сподобалося / не сподобалося» (зазвичай вони суб'єктивні), а на деталі, про які розповідають батьки, приміряйте їх до власної дитини- підійде їй це чи ні.
Як підготувати дитину до першої поїздки в табір для дітей
Наприклад, ви можете розповісти їй про свої спогади про табір (тільки позитивні!). Як показує практика, краща підготовка до табору - самостійність. Якщо у дитини вдома досить свободи в прояві себе, зона відповідальності відповідно до віку - в таборі їй буде комфортно. І, звичайно, дуже важливо, вибираючи табір, враховувати інтереси дитини. Для початку можна спробувати вибрати міський літній табір.
Перших два-три дні зміни - адаптаційні, для дитини все ново, невідомо, незвично, вона сумує за домівкою і батькам, може дзвонити і просити «забрати його з цього жахливого місця». Найважливіше - зберігати спокій і не транслювати дитині власну тривогу. Якщо для вашої дитини це перша поїздка в табір, краще підтримувати зв'язок з вожатим або педагогом, щоб зрозуміти - прохання «забрати негайно» це просто вечірня хандра або дитині дійсно некомфортно.
Привід для занепокоєння - якщо навіть на четвертий і п'ятий день перебування в таборі дитина все ще не адаптувалася. В такому випадку поговоріть докладно з психологом і вожатим, розпитайте докладно про поведінку дитини. Можливо, він ще не готовий до табору. Але буває і таке, коли дитина попросила батьків її забрати, а на наступний день повернулася назад - в таборі виявилося в рази цікавіше ніж удома!
Чи варто наполягати на поїздці, якщо дитина проти
Це залежить від віку дитини і від причини її негативного настрою. Їй здається, що буде нудно? Розкажіть докладніше про заняття, які будуть в таборі, намагайтеся робити акцент саме на ті, які їй сподобаються.
Боїться, що не зможе ні з ким подружитися? Розкажіть, що дуже багато дітей приїжджають з такими побоюваннями, а їдуть з новими друзями.
Звичайно, найшаленіший опір буде надавати підліток, якого «засилають» в табір, сподіваючись відлучити від «дурної компанії», «неправильної любові». В такому випадку краще попередити співробітників табору про цю ситуацію «посилання», щоб ті розуміли причину підвищеної конфліктності дитини, яка обов'язково буде - як протест проти явного нехтування його інтересами.