Доглядальниця для людини похилого віку: в чиї добрі руки віддати старенького родича

Майже кожному з нас рано чи пізно доводиться зіткнутися з питанням догляду за літніми родичами. У далекому минулому, коли кілька поколінь однієї родини жили під одним дахом, це питання вирішувалося сам собою, але в наші дні все інакше. Мало хто може відмовитися від особистого життя і кар'єри заради допомоги літніх родичів, і далеко не кожному під силу поєднувати ці обов'язки. Тому доглядальниці затребувані як ніколи. На що звернути увагу, підбираючи професійну доглядальницю для літньої людини?

Кому і коли потрібні послуги доглядальниці?

Безсумнівно, похилий вік зовсім не обов'язково означає безпорадність - на щастя, багато людей зберігають бадьорість і відмінне самопочуття до глибокої старості. Але нерідко з роками приходять хвороби, в тому числі і такі грізні, як синдром Альцгеймера, хвороба Паркінсона, стареча деменція, даються взнаки наслідки травм і інсультів, проблеми з опорно-руховим апаратом.

Доглядальниця буде необхідна в тому випадку, якщо:

  • Ваш родич живе один і вже не може повністю забезпечувати себе в побуті через проблеми зі здоров'ям. Навіть якщо він відчуває себе добре, але пам'ять вже починає підводити, доглядальниця необхідна: через неврологічні порушення літні люди часто створюють небезпечні ситуації, наприклад забувають вимкнути газ або закрити двері.
  • Родич живе один і відчуває себе добре, але відчуває деякі побутові труднощі: наприклад, йому складно забиратися в ванну, одягатися, готувати їжу.
  • Близька людина потребує медичного догляду - масажі, регулярні ін'єкції або крапельниці і ін.
  • Літній родич живе разом з вами, але у членів сім'ї немає можливості наглядати за ним цілодобово.
  • Близька людина серйозно хвора і вже не може вставати. Лежачим хворим потрібен особливий догляд.

А якщо ви є доглядальницею, по посиланню уход за пожилыми людьми в Киеве ви зможете знайти для себе хороший варіант роботи. 

Розуміючи, що пристарілому родичу потрібна доглядальниця, багато хто все ж не наважуються її найняти, і це зрозуміло - дуже тривожно доручати турботу за близькими незнайомій людині. Проте доглядальниця часом стає єдиним виходом, адже турбота про літніх - важка праця, який вимагає часу, терпіння, навичок надання медичної допомоги та психологічної стійкості.

Не варто перетворювати догляд за близьким в важке випробування для всієї родини, якщо це можна передоручити професіоналу. Головне - ретельно вибрати доглядальницю для літньої людини.

Як знайти професійну доглядальницю для літньої людини?

Що повинна вміти доглядальниця для літньої людини? Список вимог залежить від ваших потреб і стану старого родича. Якщо ваш близький відчуває себе добре і доглядальниця потрібна йому в основному для компанії і побутової допомоги, немає необхідності шукати фахівця з кваліфікацією медсестри. Головними вимогами в цьому випадку будуть обов'язковість, легкий характер, вміння знайти підхід до будь-якій людині.

Але в тому випадку, якщо ваш старий родич потребує серйозного догляду, вам доведеться підшукати кваліфікованого фахівця. Бажано, щоб у доглядальниці була медична освіта (серед доглядальниць дуже багато професійних медсестер) і великий досвід роботи.

Характер доглядальниці також вкрай важливий. З віком люди не стають більш поступливими. Люди похилого віку, особливо які страждають від будь-яких нездужань, можуть бути не найприємнішими співрозмовниками. Але завдання доглядальниці - не тільки допомогти своєму пацієнту з побутом і самообслуговуванням, але і підняти йому настрій. Тому такі якості, як доброзичливість, комунікабельність, почуття гумору і терплячість, для доглядальниці обов'язкові.

Вартість послуг доглядальниці залежить від рівня її професійної підготовки і досвіду, а також від того, як вона буде співпрацювати з вами. Доглядальниця може приходити і працювати за гнучким графіком або ж жити разом з літньою людиною, доглядаючи за нию практично цілодобово. В останньому випадку ви зобов'язуєтеся надати доглядальниці окрему кімнату і харчування. 

В обов'язки доглядальниці входить догляд за літньою людиною: допомога в підтримці гігієни, контроль за прийомом ліків. За окремою домовленістю доглядальниці з медосвітою можуть робити уколи і надавати такі лікарські маніпуляції, як масаж, вимірювання тиску. Крім того, доглядальниця підтримує чистоту кімнати літньої людини, за домовленістю - готує їжу з куплених вами продуктів і допомагає своєму пацієнтові приймати їжу, змінює постільну білизну. В її обов'язки також входить супровід людини на прогулянках і під час поїздок в поліклініку, дрібна побутова допомогу.

І нарешті, ще одна важливий обов'язок доглядальниці - моральна підтримка пацієнта. Люди похилого віку часто відчувають себе відрізаними від світу, а доглядальниця становить їм компанію, розмовляє, читає їм книги та газети.