Сучасні швейні машинки - це вам не «бабусині» примітивні агрегати з механічним приводом. Нинішні майстри і майстрині все частіше вибирають для себе нову техніку з великою кількістю функций. Така представлена в інтернет-магазині www.швейные-машинки.com.ua/ua/, і керуючись нижче поданими порадами ви зможете придбати для себе найоптимальнішу модель.
Основні критерії вибору
Якими ж бувають сучасні швейні машинки, і як вибрати собі цю «помічницю»? При виборі варто звернути уваги на такі параметри:
• Тип управління;
• Тип човника;
• Варіативність виконання рядків, і петель;
• Лапки;
• Швидкість пошиття;
• Потужність двигуна.
Тип управління
Сучасні швейні машини обладнані електроприводом і мають електромеханічне або електронне управління. Машинки першого типу найбільш популярні, оскільки прості у використанні. Наприклад, така настройка, як тип рядка, вибирається за допомогою спеціального коліщатка на передній панелі корпусу машинки.
Електронне (комп'ютерне) управління дає більш широкі можливості для роботи. В таких приладах запрограмовано більшу кількість функцій і швів, ніж в електромеханічних. Крім того, нерідко машинки поставляються з опцією «швейного помічника», що нагадує, які налаштування вибрати для конкретного завдання.
Тип човника
Моделі швейних машинок також відрізняються за типом човника. Вони бувають вертикальні маятникові, вертикальні ротаційні і горизонтальні.
Вертикальний маятниковий човник з'явився першим. При шитті він гойдається вліво-вправо. У недорогих машинах найчастіше зустрічається саме такий тип човника. Вертикальний ротаційний човник найчастіше зустрічається на дорогих швейних машинках. Як зрозуміло з назви, цей човник розміщується вертикально, але при цьому не гойдається, а обертається по горизонтальній осі. Такий тип човника зустрічається на професійній техніці, тому варто придивитися до нього, якщо ви хочете обладнати ательє.
Горизонтальний човник розташовується паралельно до площини шиття. Він вважається найбільш сучасним, працює набагато швидше і тихіше, ніж вертикальні. Змащувати горизонтальний човник не потрібно, достатньо його просто почистити.
Робочі чи декоративні
Рядки поділяють на прості і декоративні. Кращим варіантом для ремонту і пошиття одягу буде використання прямої стрічки і зигзага, для обробки краю виробу - імітації оверлока. В електромеханічних машинках кількість типів рядків може становити від 6 і до 40, в комп'ютеризованих машинках їх кількість зростає до кількох сотень. А швейно-вишивальні машини можуть запропонувати і 500 видів стібків.
Практика показує, що при роботі зі швейною машинкою використовуються далеко не всі типи рядків. Тому, навіть якщо декоративні шви і виглядають симпатично, перед покупкою машинки варто ретельно проаналізувати, чи потрібні вони для роботи.
Увага на лапки
Для різних швейних операцій необхідні відповідні лапки. При покупці варто звернути увагу на наявність таких лапок - універсальна, петлевая, для вшивання блискавки і для потайної стрічки. Крім того, деякі виробники додають в комплектацію лапки для спеціальних робіт: прісборіванія, прітачіванія тасьми, стрічок або бісеру, стьобальні, лапки для бахроми або печворку. У будь-якому випадку, необхідні вам лапки завжди можна докупити.
Варіанти виконання петлі
Обробка петель в сучасних швейних машинках буває напівавтоматичною і автоматичною. Зрозуміло, автоматична обробка зручніше, адже вона допомагає швидко зробити ряд акуратних петель без перемикань. Але ця опція представлена в дорогих моделях. Швейні машинки з середнього сегмента мають функцію напівавтоматичного обробки. В цьому випадку петля виконується за чотири операції: закріпка зверху - обробка одного боку - закріпка знизу - обробка другої сторони.
Швидкість пошиття
Швидкість пошиття швейної машинки регулюється силою натискання на педаль. Регулювання може бути як ступінчастим, так і плавним, з функцією захисту від ривків при роботі. Існують швейні машинки без педалей. У таких пристроях включення і зупинка виробляються натисканням кнопки «старт / стоп».
Потужність двигуна
Потужність двигуна для швейних машинок - не найважливіший показник. Однак варто зазначити, що більшість моделей мають потужність від 50 до 110 Вт. Від потужності мотора залежить сила проколу тканини голкою, що визначає товщину матеріалу, з яким ви зможете працювати.