Чому варто зайнятися дайвінгом?
Дайвінг є не просто плавання під водою, це справжнє пізнання глибинного світу, його таємниць і красот. Адже з виникненням спеціального оснащення тепер з'явилася можливість дістатися до цих глибин, подивитися на рифи, незвичайних риб і багатьох інших жителів водної стихії. Варто зазначити, що таке оснащення досить дороговартісне, тому саме зараз скористайтесь акцією Рождественские скидки на дайвинг и подводную охоту від компанії "Батискаф", і ви зможете зі знижкою до 30% придбати гідрокостюми, маски, та інше необхідне для підводної мандрівки спорядження і аксесуари.
Не всі знають, що існує кілька різновидів цього спорту. Наприклад, рекреаційний дайвінг призначається для новачків, де зазвичай люди глибше п'ятнадцяти метрів не занурюються. Найчастіше даний вид спорту пропонують всі туристичні компанії в рамках екскурсій. Так що будь-який мандрівник, у якого немає протипоказань, може спробувати свої сили під водою.
Спортивний вид відрізняється тим, що величина занурення вже істотно збільшується. Крім того, є додаткові етапи проходження підводного маршруту. Обов'язковий пункт в цьому плані - підняття вантажу з глибини, при цьому маса предмета становить приблизно шість кілограмів.
Окремої уваги заслуговує нічний вид дайвінгу. Також одним з напрямків даного занурення є проходження підводних перешкод. Ще один різновид - це унікальний технічний дайвінг. В дане поняття включено велику кількість пунктів. Наприклад, рек-дайвінг - це занурення на об'єкти, які затонули на дні водойм багато років назад. У технічному вигляді дайвінгу застосовується кілька сумішей газу, наприклад, трімікс зі звичайним повітрям.
Користь дайвінгу для здоров'я
Перше, що відчуває на собі вплив нових умов, - це система кровообігу. Під водою серцю доводиться працювати з більшим навантаженням, так як судини на периферії звужуються через дії тиску води. Крім цього, свій ефект на кровоносну систему робить і адреналін, який виділяється від страху, що виникає при зануренні, особливо у новачків. Але якщо людина здорова, такі тренування її серця і судин досить корисні.
Органи дихання також витримують серйозне навантаження під водою. Для вдиху в таких умовах людині необхідно докласти великих зусиль, тому регулярні заняття дайвінгом добре тренують дихальні м'язи. Ну, а видих, навпаки, виходить більш легким і глибоким. Таким чином добре розробляється рухливість грудної клітини, дайвер і на суші починає дихати на повні груди. У нього значно збільшується життєва ємкість легень.
Під водою людина відчуває себе невагомою, всі м'язи розслаблюються, зникає статичне навантаження на хребет, яка виникає на суші при фіксації тіла в певному положенні. Це позитивно впливає на весь скелетно-м'язовий апарат людини. Занурення під воду - це різка зміна температурних умов, що змушує організм активно задіяти всі механізми терморегуляції. Такі заняття є хорошою закаливающей процедурою.
Водне середовище тренує також і нервову систему. Після занурення у людини з'являється розслаблення і ейфорія, але в той же час плавець повинен вміти швидко концентрувати свою увагу і приймати зважене рішення.