Основні правила вибору доменної зони для сайту

Доменне ім'я - це унікальний ідентифікатор, за яким користувачі Інтернету зможуть вас знайти. Вибір домену грає велику роль в просуванні і впливає на впізнаваність вашого бренду.

Станіславський казав, що театр починається з вішалки, а щодо сайту справедливо сказати, що сайт починається з домена. Сьогодні ми поговоримо про те, яка доменна зона найкраще підійде для вашого веб-проекту.

Класифікація доменних зон

Перед тим, як вибрати певну доменну зону, варто розібратися в тому, що це таке і на які категорії їх можна розділити. Доменна зона - це сукупність всіх доменів, які відносяться до одного рівня. У цій статті нас цікавить насамперед верхній рівень, тобто найправіша, заключна частина домену, яка йде після точки: com, uа, org, і так далі.

Національні

Національні доменні зони - це домени верхнього рівня, які введені для використання в певній країні:

  • .uа для України,
  • .uk для Великобританії,
  • .cn для Китаю,
  • .us для США і т.д.

До речі, зараз ви можете всього за 60 грн. в рік замовити перспективний національний домен v.ua на сервісі V.UA.

Регіональні та субрегіональні

Регіональні доменні зони схожі на національні, але з тією різницею, що мова йде не про окрему країну, а про цілий регіоні: Азія (.asia), Євросоюз (.eu). У цю ж категорію часто відносять і домени окремих міст: Лондон (.london), Берлін (.berlin), Нью-Йорк (.nyc). Це відносно нові доменні зони. Для порівняння: зона .com з'явилася в 1985 році, а регіональні зони міст - в 2014.

Міжнародні

Вибрати міжнародну доменну зону можна для абсолютно будь-якого сайту - такий домен не обмежений територіально. Його використання має на увазі міжнародну приналежність сайту, тобто аудиторію з різних країн.

Приклади таких зон для домену:

  • .biz (від business) - для бізнесу;
  • .com (від commercial) - для комерційних організацій;
  • .net (від network) - для мережевих послуг (інтернет-провайдерів і т.д.).

Але так як чітких обмежень для використання цих доменних зон немає, зараз вони активно використовуються для сайтів з самою різною спрямованістю. Для прикладу, на 2011 рік було зареєстровано понад 100 мільйонів доменів в зоні .com - і далеко не всі з них пов'язані з комерцією.

Тематичні

Вибрати тематичну доменну зону можна в тому випадку, якщо ви хочете, щоб вона підкреслювала тематику вашого сайту. Тут можна підібрати доменну зону практично для будь-якого сайту: .cafe, .shop, .photography, .sale, .energy, .cooking ... Є навіть зони .christmas і .blackfriday.

Якщо ви хочете вибрати тематичну зону для домену, то пам'ятайте головне правило: тематика вашого сайту повинна відповідати зоні, яку ви вибрали.

Рівні домену

Кожен домен складається з декількох частин, розділених між собою крапками. Закінчення домену, його доменна зона, це перший (верхній) рівень. Другий рівень домену - це те, що знаходиться зліва від першого рівня. Третій рівень - це так звані субдомени, які складаються з трьох частин. Крім цих рівнів, існує нульовий рівень домену, який є точкою, кореневий домен. На практиці це виглядає так:

  • .uа - домен верхнього рівня,
  • timeweb.uа - домен другого рівня,
  • documents.timeweb.uа - домен третього рівня.