Правила догляду за ролетними системами

Ролетна система - функціональна конструкція, що має багато переваг: довговічність, міцність, стійкість до несприятливих зовнішніх факторів, антивандальні властивості, привабливий вигляд. Крім того, догляд за ролетами легкий і не відніме у власника багато часу. Забудьте про фарбування, змащування рушійних механізмыв, корозію і додаткові фінансові витрати. За умови правильної експлуатації захисні ролети прослужать десятиліття!

Звичайно ж, ніщо у цьому світі не вічне, і навіть за умови правильного догляду ролети з часом можуть вийти з ладу. Найоптимальніший варіант - звернутись до досвідчених фахівців компанії SmartCo, які виконають будь-якої складності ремонт ролет якісно, з гарантією, в чітко обумовлені терміни і без зайвих переплат

У цій статті фахівці дають практичні поради по догляду за ролетними системами. Прочитавши матеріал, ви дізнаєтеся, як правильно доглядати за системою і як уникнути поширених помилок.

Правильні інструменти для очищення ролетної системи

Деталі конструкції покриваються порошковою фарбою. Вона стійка до корозії, подряпин, негативних впливів погоди. Хоч покриття системи дуже міцне, через недбале поводження поверхня конструкції з часом покривається тонким шаром мікроподряпин. Спочатку вони практично невидимі, але з часом збільшуються і ролети втрачають вигляд, на них лущиться фарба.

Як правильно підібрати інструменти для догляду за ламелями? В першу чергу, не очищайте полотно металевими інструментами. Категорично не радимо використовувати: дріт, леза, скребки, жорсткі щітки.

Не застосовуйте для очищення ролет підручні засоби! Позбавляйтеся від бруду тим, що не залишить мікроподряпини на полотні ламелей. Ідеально підійдуть: щітки з м'якою щетиною, спеціальна тканина (наприклад, мікрофібра). Також очищає ролети ганчірка з натуральних тканин, м'яка на дотик і така, що добре вбирає вологу. Якщо забруднення відмічено відразу, від нього позбавляються мокрими губками або ганчірками. Засохлий бруд краще видаляти за допомогою спеціальних засобів.

Вибираємо миючі засоби для догляду за ролетами

Металеві поверхні, як правило, очищають жорсткими адгезивними засобами. Але вони категорично не підходять для ролетних конструкцій! Такі миючі засоби руйнують захисне покриття ламелей і зменшують час їх експлуатації. Щоб змити жорсткий адгезивний засіб знадобиться багато води. Навіть найякісніше покриття порошковою фарбою не встоїть під впливом жорстких адгезивних засобів.

Оптимально використовувати негарячий мильний розчин, який добре видаляє пил і бруд. Кілька разів промийте ним поверхню ламелей і ретельно витріть їх ганчірками.  Увага! Неадгезівні засоби допоможуть тільки в перші дві години. Засохлі лакофарбові матеріали видалити не вийде.
Не треба братися за скребок або щітку: так ви тільки пошкодите поверхню. Коли конструкція піднята, відмітин взагалі не видно. Згодом можна замовити у фахівців ще один шар порошкового покриття.

Кращий догляд за ролетами - протирати їх від пилу ганчіркою з натуральної тканини хоча б раз на місяць. Це запобігає виникненню мікроподряпин і корозії.

Як доглядати за ролетними системами взимку: рекомендації виробника

Ролети - складний механізм, особливо якщо управління здійснюється в автоматичному режимі. Експлуатувати їх треба дбайливо. Обледеніння системи взимку часто тягне за собою поломку конструкції. Обов'язково дотримуйтеся цих правил:

  • Перш, ніж опускати полотно зверніть увагу на стан ламелей біля підвіконня або порога. На поверхні не повинно бути багато льоду або снігу.
  • Своєчасно очищайте сніг з поверхні ролет. Коли він накопичується у великій кількості, рух полотна може бути заблоковано.
  • Не залишайте систему надовго в закритому стані. Краще час від часу відкривайте і закривайте її. Це запобіжить обмерзанню.

Запам'ятайте головні помилки при догляді за ролетами:

  • Миття системи агресивними засобами, що руйнують захисне покриття.
  • Видалення забруднень металевими інструментами.
  • Зневажливе ставлення до щомісячного чищення конструкції від пилу. Видалити бруд буде значно складніше!
  • Очищення роллетної системи в морозну погоду. Взимку ламелі взагалі краще не мити. Навіть гаряча вода замерзає при проникненні в щілини конструкції і утворюється лід. При згортанні деталі поступово деформуються і ролетних система втрачає функціональність.