Критерії вибору бензинової пили

З того моменту, як Андреас Штіль випустив свою першу ланцюгову пилу з бензиновим приводом в кінці 1920-х років, з'явилася маса моделей з різними «фішками» для найрізноманітніших робіт.

Одні бензопили з невеликими шинами призначені для декоративних робіт, а також обрізки дерев в саду, інші ж великогабаритні для заготівлі дров на зиму і валки дерев. Вони можуть додатково мати антивібраційну систему і захист від перегріву для тривалих робіт в умовах спеки. Якісну купити бензопилу по найкращій вартості ви зможете у офіційного дилера STIHL, а ми обговоримо конструкцію бензинових ланцюгових пил, а також те, на що слід звернути увагу при виборі.

Параметри, на які варто звернути увагу при виборі

При виборі ланцюгової бензинової пилки варто звернути увагу на наступні показники:

Потужність

Потужність бензопил зазвичай вказується в кінських силах (к.с.). Вона безпосередньо впливає на швидкість пропила певної товщини дерев'яного матеріалу. Наприклад, пила STIHL MS 250 35 потужністю 3.1 к.с., розпиляє колоду товщиною 250 мм приблизно за 4 секунди, в той час як менш потужній моделі доведеться витратити більше часу.

Цей показник особливо важливий, якщо планується використовувати пилу щодня по кілька годин для розпилу великої кількості кубометрів дров. Також є взаємозв'язок потужності і довжини шини: чим довша шина, тим як правило, сильніший апарат. Так для спилювання дерева товщиною 400 мм потрібен більш потужний апарат, ніж для дерева товщиною 200 мм. Якщо має бути валка «великого» лісу (з середньою товщиною стовбурів від 450 мм), то варто брати пилу потужністю від 3.5 к.с.

Шина

Існують шини зі знімними і незнімними наконечниками і пильними зірочками. Шину зі знімним наконечником рекомендуємо купувати для бензопил, використовуваних регулярно (для будівельних бригад і комунальних підприємств) - при пошкодженні носика завжди можна докупити знімну насадку і поміняти. Якщо пила використовується нечасто (для заготівлі дров або обрізки дерев), то підійде лита шина. Зверніть увагу, що кожна бензопила дозволяє використовувати шини різного розміру (допустимі типорозміри вказані в паспорті) і різної конструкції.

Вага

Існує прямий взаємозв'язок між вагою і потужністю - чим потужніший агрегат, тим важчий пристрій. Легкими вважаються апарати вагою до 5 кг. Ними можна працювати досить довго, але звичайно ж з перепочинками.

Антивібраційна система

АВР гасить деяку кількість вібрацій, що передаються на корпус бензопили. Завдяки цьому пристрою простіше працювати (менше втомлюються руки), а також виходить більш точний зріз. Практично всі бензопили оснащуються системами АВР, крім хіба що «ноунеймовских» китайських, тому цю інформацію уточнюйте у магазина-продавця перед покупкою.

Безключовий натяг ланцюга

Цю функцію забезпечує регулятор, встановлений поверх захисту ланцюга. Завдяки йому можна натягнути або навпаки послабити ланцюг, не знімаючи цього захисту. Ця функція дуже зручна, враховуючи, що після 30 - 40 хвилин роботи пилки потрібно підтягувати ланцюг.

Гальмо ланцюга

Цей механізм блокує обертання ведучої зірочки, на яку надівається ланцюг, якщо стався відскок шини від дерева, наприклад, при попаданні на сучок. Завдяки цьому запобігається травмування оператора. Гальма ланцюга немає хіба що на найдешевших моделях, в більшості ж пристроїв дана функція присутня.