Особливості харчування домашніх котів
На відміну від кішок, що вільно гуляють вулицями, тварини, які жодного разу не переступали поріг власного будинку, майже не витрачають енергію. Звичайно, і серед домашніх тварин є досить рухливі, гіперактивні екземпляри. Але навіть в цьому випадку домашня кішка більшу частину доби спить, лежить на ліжку, відпочиває в своєму затишному будиночку. Зниження фізичної активності призводить до того, що енергії, яка надходить в організм з кормом, нікуди діватися. В результаті тварина починає повніти. З цієї причини харчування домашніх кішок має суттєво відрізнятися від раціону харчування активних, волелюбних родичів.
Харчування домашніх кішок має бути різноманітним, збалансованим за вмістом білків, вуглеводів, жирів, поживним. У раціоні в необхідній концентрації повинні бути присутніми незамінні кислоти, вітаміни, макро- і мікроелементи, необхідні для нормального росту, розвитку, фізіологічного стану. І таке харчування пропонується на офиціальному сайті sheba.ua, чудовий смак, який окрім того забезпечує здоровий розвиток вашого домашнього улюбленця - все це якісні натуральні корми SHEBA!
Харчування для домашньої кішки підбирається в індивідуальному порядку. Енергетична цінність раціону, потреба в тих чи інших корисних компонентів залежить:
- від загального фізіологічного стану тварини (вагітність, лактація);
- рівня вгодованості, маси тіла, кондиції;
- стану здоров'я, наявності / відсутності хронічних захворювань;
- віку, породних особливостей;
- умов утримання;
- пори року, температури повітря навколишнього середовища;
- рівня активності.
Потреби домашніх кішок в поживних речовинах
У раціоні домашніх кішок у великій кількості повинен бути присутнім повноцінний білок, незамінні амінокислоти: триптофан, треонін, метіонін, гістидин, лізин, ізолейцин. Дефіцит білка призводить до того, що печінка за допомогою ферментів почне розщеплювати білок власних клітинних структур. Недостатність метіоніну, таурину, цистину в клітинах тканин може призвести до розвитку дегенеративних процесів в органах і системах, серйозних захворювань (кардіоміопатії, центральної дегенерації сітківки, порушення репродуктивної функції).
На харчову цінність, поживність, калорійність їжі для кішок впливають жири тваринного і рослинного походження, які є основним джерелом енергії. Жири - носії жиророзчинних вітамінів - А, Е, Д. Для кішок рослинна олія менш привабливо на смак, ніж тваринні жири. Норма вмісту жирів в раціоні дорослих тварин становить 15%, для маленьких кошенят - 20%.
Домашній вихованець з кормом повинен отримувати вуглеводи і клітковину. Щоб не допустити ожиріння, не порушити обмін речовин, на 1 кг маси тіла дорослої кішці необхідно 2.7 г легкозасвоюваних вуглеводів, 0.31 г клітковини. Потреба у вуглеводах на 25-50% зростає в період вагітності і лактації. У раціоні кішок повинні також бути присутнім: бета-каротин, вітаміни групи В, Е, Н, РР, С. З мінералів: кальцій, магній, марганець, фтор, залізо, кобальт, цинк, натрій, молібден.
Натуральний раціон харчування
Плануючи тримати кішку на натуральному раціоні харчування, необхідно відзначити - поняття «натуральний раціон харчування» не має на увазі годування тварин продуктами з нашого столу.
Кішкам категорично не можна давати бобові, солону, копчену, гостру, смажену їжу. У будь-яких кількостях небезпечні гострі, пряні спеції, цибуля, часник, які містяться в наших стравах. Не варто забувати, що сіль - повільна, смертельно небезпечна отрута для котів. Солодощі, здоба в великій кількості містять крохмаль, вуглеводи, що викликають бродіння в кишечнику.
Поїдання заборонених «ласощів» з хазяйського столу може привести до ожиріння, порушення обмінних процесів, збоїв в роботі ендокринної, сечовивідної, серцево-судинної системи, стати причиною фізіологічних змін в організмі. Якщо ви хочете побалувати чимось смачним свого домашнього вихованця, почастуєте його котячими ласощами SHEBA!